Dzis jest 13.07.2020, imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty
advert 1
advert 2
advert 3
Wybrane problemy chemii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 lutego 2020 08:32

XXVII Seminarium „Wybrane problemy chemii”


13 lutego 2020 r. w Sali Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego Politechniki Rzeszowskiej odbyło się XXVII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowały uczennice kl. 1EK: Martyna Kisiel, Natalia Matłok, Patrycja Ochab, Izabela Ozga, Kamila Sokołowska, Wiktoria Staroń, Patrycja Szczęch, Izabela Trojan, Julia Wójcik, Izabela Ziajor.
Otwarcie seminarium nastąpiło o godz. 900. Licznie przybyłych na to spotkanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, zainteresowanych rozwijaniem i pogłębianiem wiedzy z zakresu współczesnej chemii wraz z opiekunami powitała prodziekan Wydziału Chemicznego – dr inż. Dorota Głowacz - Czerwonka. Seminarium składało się z części konferencyjnej i laboratoryjnej.

 

tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
1/4 


Pierwszy wykład, poprowadzony przez panią dr hab. inż. prof. PRz Barbarę Pilch – PiteręJak pokolorować świat?”, dotyczył barw związków chemicznych oraz ich znaczenia w produkcji farb. Część konferencyjną zakończył wykład pana dr hab. inż. prof. PRz Marka Potoczka zatytułowany: „Nowoczesne materiały ceramiczne jako materiały XXI wieku”.
Zebrani podziękowali prelegentom brawami i udali się do laboratoriów Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej na kolejną część zajęć.

Przedstawiciele ropczyckiego Zespołu Szkół wykonywali ćwiczenia dotyczące wykrywania obecności enzymów w eluatach, inżynierii procesowej – pomiaru właściwości charakterystycznych materiałów proszkowych, rozdzielania mieszanin, oznaczania chromatograficznego zawartości kofeiny w produktach naturalnych, wykrywania DNA.
Podczas zajęć laboratoryjnych uczestnicy słuchali wskazówek i uwag profesorów prowadzących zajęcia. Obserwowali zachodzące reakcje chemiczne, wykonywali rysunki, schematy, wykresy, doświadczenia, dokonywali pomiarów, odczytywali ich wyniki, zadawali pytania, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. XXVII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” zakończyło się o godz. 1400.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.


Katarzyna Piękoś

Poprawiony: poniedziałek, 17 lutego 2020 08:45
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS