Dzis jest 09.03.2021, imieniny Dominika, Franciszki, Katarzyny
advert 1
advert 2
advert 3
Odpowiedzialność Karna Nieletnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 lutego 2020 13:30

W ramach współpracy 18 , 20 i 24.02.2020r. odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych naszej szkoły z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach Panią podkom. Anną Malinowską na temat „Odpowiedzialność Karna Nieletnich”. Pani Anna Malinowska mówiła o zachowaniach ryzykownych popełnianych przez młodych ludzi , konsekwencji łamania prawa , odpowiedzialności karnej , zagrożeń cywilizacyjnych czy negatywnych skutków używek.W czasie prelekcji poruszane były kwestie dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów, mowa była o naruszaniu nietykalności cielesnej, wymuszeniach, kradzieżach, bójkach, rozbojach, napaściach . Prowadząca przybliżyła przepisy, które mówią o cyberprzemocy. Na potwierdzenie swoich słów, policjantka podawała liczne przykłady niewłaściwych zachowań uczniów. Jako pracownik komendy policji spotyka się z takimi problemami i nie jest jej to obce. W czasie trwania spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, prowadząca w sposób wyczerpujący na nie odpowiadała.

Spotkanie było dla uczniów interesujące o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą odpowiedzialności za swoje zachowania. Przekazane informacje zostały przez młodzież ocenione jako niezwykle ważne i wiarygodne.


Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: piątek, 28 lutego 2020 13:37
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS