Dzis jest 05.03.2021, imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii
advert 1
advert 2
advert 3
"Żyjmy dłużej, zdrowiej i ciekawiej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 marca 2020 13:00

"Żyjmy dłużej, zdrowiej i ciekawiej"


W ramach programu profilaktyczno – wychowawczego pt. "Żyjmy dłużej lepiej i ciekawiej" opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego, w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza 19.02.2020r. na Hali Widowiskowo - Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Halowej Dziewcząt, które połączone zostały z prelekcją przeprowadzoną przez Higienistkę Szkolną panią Halinę Rudny na temat szkodliwości palenia papierosów. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży, że palenie papierosów jest niebezpiecznym uzależnieniem, niosącym za sobą wiele negatywnych skutków. Sięgając po papierosa, nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko możemy wpaść w nałóg. Palenie powoduje bardzo poważne choroby , są to nowotwory płuc i krtani. Nikotyna i substancje smoliste zatruwają cały organizm, powodują niedotlenienie serca, miażdżycę naczyń i prowadzą do zawału serca. Pani higienistka podkreśliła, że każdy papieros skraca życie palaczowi o kilka minut. Wynika to z tego, że każdy nałogowy palacz z własnej głupoty i na własne życzenie, skraca swe życie o parę lat. Z drugiej strony, szkodząc sobie, szkodzi także innym. Pani Halina Rudny zwróciła również uwagę na to, że każdy palacz na co dzień nosi znamiona swego nałogu. Poszarzała cera, żółte zęby i palce, nieświeże ubranie, przesiąknięte wonią papierosów. Wygląd ten jest zaprzeczeniem człowieka zdrowego, wysportowanego, eleganckiego, z niechęcią widzianego wśród ludzi, prowadzących zdrowy tryb życia.


tn_IMG_20200219_081610
tn_IMG_20200227_103612
tn_IMG_20200219_081610
tn_IMG_20200227_103612
1/2 


Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce. Jury konkursowe w skład, którego wchodzili pani wicedyrektor Janina Pupa, nauczyciele WF pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili zwycięzców:


I miejsce zajęły: Karolina Bereś z kl.III TE

Patrycja Bizoń z kl. III TE
Marta Załocha z kl. I TL
Ekateryna Załocha z kl. I TE


Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez Panią wicedyrektor Janinę Pupa.
Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.
Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego serdecznie dziękują Dyrektorowi Szkoły panu Mariuszowi Pilchowi, Radzie Rodziców i panu Karolowi Zagórskiemu za pomoc w organizacji i dofinansowanie nagród na w/w konkurs.


Zespół Promocji Zdrowia
Komisja Wychowania Fizycznego

Poprawiony: środa, 04 marca 2020 13:39
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS