Dzis jest 04.08.2020, imieniny Dominiki, Dominika, Protazego
advert 1
advert 2
advert 3
ZAWSZE WIERNI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 maja 2020 14:50

To już V edycja Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni” zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Sędziszowie Młp. i Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jak czytamy w piśmie organizatorów: „Konkurs stanowi hołd dla wszystkich ludzi wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny”.

 

W tym roku w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza konkurs cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 17 uczestników, dlatego konieczne było zorganizowanie szkolnych eliminacji, które odbyły się 17 lutego 2020 r. W trakcie turniejowych zmagań młodzież wysłuchała piosenek i obejrzała fragmenty filmów „Miasto 44” i „Czas honoru: Powstanie”.

Jury w składzie: pani wicedyrektor Janina Pupa, Małgorzata Bieniasz, Aneta Dylska, Anna Kędzior wyłoniło zwycięzców. Okazali się nimi: Sebastian Kmiecik kl. 3 TE, Karolina Fąfara kl. 2 TE, Natalia Dunaj kl. 1 TL. Wyróżnienia otrzymali: Konrad Książek, Wojciech Bereś, Marcin Ptaszek, Dominik Panek.

 

1
2
4
5
zdjecie
1/5 

 

27 lutego 2020 roku w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyły się Powiatowe Eliminacje tego turnieju. W konkursie wzięło udział 35 uczestników z 18 szkół powiatu ropczycko-sędziszowskiego, Uczniowie z naszej szkoły zajęli czołowe miejsca: Sebastian Kmiecik – I miejsce a Karolina Fąfara – III miejsce. Podczas spotkania uczestnikom została przybliżona sylwetka patrona tegorocznych eliminacji, bohatera II wojny światowej, żołnierza Ludwika Marszałka ps. „Zbroja”. Na koniec, dla uczczenia pamięci bohatera, złożono wiązanki kwiatów przed jego pomnikiem.

Finał nastąpił 10 marca 2020 r. Wzięło w nim udział 41 uczestników. Zebranych powitała Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Kulturalnej Agnieszka Ochał, która przeczytała także wyrazy uznania i gratulacje od Prezydenta RP. O wielkiej roli kultywowania pamięci opowiedziała Wicestarosta Powiatu Bernadeta Frysztak. Z kolei Prezes KSW O. w Sędziszowie Młp. Bogumiła Stec – Świderska podziękowała młodzieży i nauczycielom za zainteresowanie trudnym repertuarem. W czasie obrad Jury młodzież z Zespołu Szkół w Tyczynie zaprezentowała poetycki apel poległych pt. „Wierszem was wołam…” - poświęcony m.in. pamięci Franciszka Opławskiego z Ropczyc (funkcjonariusza Policji w II RP, żołnierza AK, represjonowanego w PRL). Wspomnieniami o ojcu podzielił się z zebranymi Franciszek Opławski.

Nagrodę Specjalną Prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców otrzymał Sebastian Kmiecik

.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim recytatorom biorącym udział w turnieju.

 

Małgorzata Bieniasz, Anna Kędzior

Poprawiony: wtorek, 05 maja 2020 15:18
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 290 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS