Dzis jest 04.08.2020, imieniny Dominiki, Dominika, Protazego
advert 1
advert 2
advert 3
List pedagogów nr 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 maja 2020 15:16

Jak zacząć spełniać swoje marzenia?


Ludzie za łatwo się poddają, stwierdzają, że nie mają finansów, że coś nie jest możliwe, że są za głupi, za brzydcy, za biedni, za niscy, za grubi, za nudni… a to nie jest prawda. Tak naprawdę nie są w stanie stwierdzić, czy ich sytuacja serio jest tak beznadziejna, jak myślą, dopóki nie spróbują.


Jak zacząć COŚ robić? Jak zacząć spełniać marzenia?


  1. Określ czego chcesz i na ile jest to realne. Nie wszyscy mają odpowiednie predyspozycje albo odpowiednią sytuację życiową, ale wszyscy mogą zrobić cokolwiek w kierunku, który im się podoba. Głupi przykład: chcesz zostać modelką, ale nie spełniasz wymagań – zawsze zostaje fotomodeling, bycie bookerem, praca w agencji, praca w jakiejś branży związanej z modą, albo – chociażby! – prowadzenie własnego bloga na ten temat. To samo z każdym innym zawodem i każdą inną sytuacją. Bo widzicie, spełnianie marzeń nie polega na tym, żeby KONKRETNIE dostać dokładnie to, co żeśmy sobie wymyślili – bądźmy szczerzy, to nie zawsze jest realne. Ale możesz działać w tym kierunku i próbować różnymi ścieżkami, żeby jakoś przybliżyć się do życia, które chcesz mieć. Proste. Czasami wystarczą tylko chęci, innym razem potrzebne jest zaciśnięcie zębów i mnóstwo samozaparcia.
  2.  Zastanów się co możesz zrobić. To dokładnie to, o czym mowa w pierwszym punkcie. Wiecie, nic dziwnego, że ludzie się zniechęcają, jeśli wydaje im się, że istnieje jedna jedyna ścieżka do jakiejś rzeczy – przecież nie każdy może się na nią wepchnąć. Problem polega na tym, że za mało myślimy – czasami przemknie nam przez głowę, że owszem, byłoby fajnie być na przykład dziennikarzem, ale jakoś na samym myśleniu byłoby super! się kończy. A gdzie strategia? Musisz zacząć myśleć niestandardowo. Jak coś osiągnąć? Do czego tym dojść? Co mogę zrobić? Spróbuj pomyśleć o swoich znajomych – jak mogą pomóc? Poczytaj historie podobnych do ciebie ludzi w sieci. Poszperaj.
  3. Zacznij powoli działać. Najlepiej od razu, w momencie, w którym wpadnie ci do głowy pomysł z punku drugiego. Musisz napisać do kogoś maila? Siadaj i pisz. Odświeżyć stare znajomości? Umawiaj się na kawę. Napisać list motywacyjny? Pisz list motywacyjny. Nic się za ciebie nie zrobi i nikt ci tego nie przyniesie na tacy. Taka prawda.
  4. Nie zniechęcaj się – żeby nie było: nikt nie mówił, że będzie łatwo, dla niektórych będzie piekielnie trudno. Trzeba zacisnąć zęby i pomyśleć, że to się opłaci. I że nie wolno się załamywać jedną, drugą, czy trzecią odmową, nawet, jeśli sprawiają, że zniechęcenie sięga zenitu.
  5. Zacznij myśleć „mogę” zamiast „nie dam rady”. Jeden z trudniejszych punktów. Zazwyczaj, kiedy masz przed sobą potężne wyzwanie, automatycznie myślisz, że nie dasz sobie rady, więc próbujesz się wycofać. A przecież nie wiesz, czy sobie nie poradzisz, bo nawet nie spróbowałeś! Dlaczego nie walczysz? Z jakiego powodu od razu dajesz za wygraną?
  6. NIE SŁUCHAJ ludzi. To znaczy: jeżeli bliskie ci osoby coś ci radzą, zawsze miej to na uwadze i zastanów się, czy nie mają racji. Ale jeśli ludzie mówią ci, że nie dasz rady – powiedz im, Dam Sobie Radę- Może nie za pierwszym i za drugim razem, ale za piętnastym, ale wiem, że Dam.
  7. Rób swoje. Regularnie.
  8. Albo wchodzisz w to cały, albo w ogóle. Przy dużych akcjach i dążeniu do marzeń działanie na pół gwizdka to nie działanie, tylko ściema. Albo się w to angażujesz i bierzesz pod uwagę, że musisz poświęcić na to swój czas, swoją pracę i kilkadziesiąt nieprzespanych nocy, albo dajesz sobie spokój. Proste.

JASNE, ŁATWO SIĘ MÓWI I… ja wiem – że łatwo się mówi. Nie jestem wybrańcem, nie jestem kimś specjalnym, ty też nie jesteś, ale możesz i potrafisz. Może nie do końca tak, jak sobie wymarzyłeś. Może nie ze świetnym startem czy idealnymi warunkami. Ale każdy z nas ma jakiś problem, z którym musi się borykać – zdrowie, rodzina na głowie, finanse, stan psychiczny… i każdy musi te problemy pokonać, lub jakoś je pogodzić z tym, co chce robić.


Najważniejsze są dwie rzeczy: uwierzyć, że coś jest możliwe, a potem od razu wystartować.
Obejrzyj film - ,,Nie Porzucaj swoich marzeń ‘’ – film motywacyjny

https://youtu.be/-jiURgrSS9o

Obejrzyj film - ,, Validation ‘’

https://youtu.be/0a4tohrC-9g


Serdecznie Pozdrawiamy

Poprawiony: wtorek, 19 maja 2020 15:34
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 359 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS