Dzis jest 10.05.2021, imieniny Antoniny, Izydory, Jana
advert 1
advert 2
advert 3
NARODOWE CZYTANIE 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 września 2020 11:58

Matko, w lesie są maliny,
Niechaj idą w las dziewczyny.
Która więcej malin zbierze,
Tę za żonę pan wybierze

J. Słowacki: Balladyna


Ten i inne fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego - lektury dziewiątej odsłony Narodowego Czytania - odczytali dla społeczności szkolnej w poniedziałek 7 września uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. W osoby dramatu wcielili się: Katarzyna Longosz (2 TE), Wiktoria Ziomek (2 TE), Patrycja Gawryś (2 TE), Szczepan Czapor (2 TE), Piotr Wiewióra (2 TL) i Dawid Felon (3 ATO). Osoby, które wzięły udział w akcji, otrzymały egzemplarz dzieła Słowackiego ufundowany przez Dyrekcję naszej szkoły i opatrzony okazjonalną pieczęcią – darem od organizatora.Narodowe Czytanie to akcja mająca na celu popularyzację polskiej literatury. Może w ten sposób połączy też pokolenia.


Dorota Mucha
Lucyna Sokołowska

Poprawiony: piątek, 11 września 2020 12:09
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 188 gości 

Pracownie w ZS