Dzis jest 25.04.2024, imieniny Jarosława, Marka, Wiki
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" PDF Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2020 18:23

9 grudnia 2020r. odbył się VIII etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy.
Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego  Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym szkoła uczestniczy od ośmiu lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Etap szkolny konkursu poprzedzony był spotkaniem online uczestników konkursu z Panią Barbarą Czarnek nadinspektor pracy z Państwowej Inspekcji Pracy, która jest koordynatorem konkursu na etapie okręgowym. Spotkanie odbyło się 3 grudnia 2020r.

W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyli przedstawiciele z następujących klas:

• I PR - Ochał Dawid, Pociask Oliwier;

• II TBF – Mik Patrycja, Książek Konrad;

• II THT – Kazakow Evgenij;

• III EK – Ozga Izabela, Podjasek Jakub, Ziajor Izabela;

• III TE – Bereś Katarzyna, Kubik Anna, Tokarz Agata;

• IV TE – Bereś Karolina, Bizoń Patrycja, Głodek Agata, Mazur Justyna.

Komisja w składzie: pani mgr Aldona Majewska-Dudek i pani mgr inż. Agnieszka Róg przygotowały test sprawdzający.
Podczas konkursu uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów dotyczących bhp, legalności zatrudnienia, uprawnień rodzicielskich, urlopów wypoczynkowych, zatrudnienia pracowników młodocianych i osób niepełnosprawnych, pracy tymczasowej, kar i wykroczeń.
Maksymalną liczbę punktów otrzymała uczennica klasy II EK Ozga Izabela. Natomiast tylko jeden punkt mniej otrzymała uczennica klasy II TBF Mik Patrycja. Dwie błędne odpowiedzi miało troje uczestników: Bereś Katarzyna z klasy III TE, Bereś Karolina z klasy IV TE i Ziajor Izabela z klasy II EK. Jak widać z wyników walka podczas konkursu była zacięta.
W eliminacjach okręgowych w Rzeszowie Zespół Szkół będą reprezentowały: Ozga Izabela i Mik Patrycja.
Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują reprezentantom naszej szkoły.

Opracowały:
Agnieszka Róg