Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Stypendia Prezesa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
środa, 14 stycznia 2009 08:52

Na początku spotkania obecna była Wicewojewoda Podkarpacki
pani Małgorzata Chomycz, jednak w wyniku wielu obowiązków nie mogła pozostać do momentu oficjalnego wręczania dyplomów. W imieniu pani Wicewojewody wręczył je Podkarpacki Kurator Oświaty pan Jacek Wojtas.

Wraz z dyrektorem Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, panem Mariuszem Pilchem, w tym wydarzeniu brały udział dwie uczennice Zespołu Szkół,
które osiągnęły najwyższą średnią ocen w całej szkole w roku szkolnym 2007/2008.

Były to:

• Joanna Niemiec – uczennica klasy III a LP
  • Beata Cebulska – uczennica klasy III TE

Jest to wielki sukces zarówno uczennic, jak i szkoły, do której uczęszczają.

W tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 259 uczniów z terenu województwa podkarpackiego. Stypendium Prezesa Rady Ministrów może być przyznane uczniowi szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Wytypowany uczeń, musi uzyskać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią w szkole lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując minimum wyniki dobre z innych przedmiotów. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danego typu szkoły na okres od września do czerwca
w danym roku szkolnym. Wyróżnienie jest przyznawane przez Prezesa Rady Ministrów, obecnie pana Donalda Tuska.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów wypłaca się w dwóch ratach:

• I rata – do 30 listopada, za okres od wrzeÅ›nia do grudnia
  • II rata – do 30 kwietnia, za okres od stycznia do czerwca

Podczas uroczystości zostały rozdane także stypendia Ministra Edukacji Narodowej.

Otrzymują je uczniowie szkół średnich, którzy uzyskali wybitne osiągnięcia
w  międzynarodowych olimpiadach i konkursach naukowych, więcej niż jedno podobne osiągnięcie na poziomie ogólnopolskim, ciekawe publikacje o charakterze twórczym lub badawczym, bardzo dobre wyniki uzyskane w indywidualnym toku studiów.

Spotkanie uświetnił występ uczniów Szkoły Muzycznej nr 1 w Rzeszowie.

Na uroczystość przybyli dyrektorzy, nauczyciele i redaktorzy TVP Rzeszów.

Po zakończeniu oficjalnej części uczestnicy uroczystości mieli możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Beata Cebulska

Poprawiony: środa, 14 stycznia 2009 09:11