Dzis jest 23.01.2021, imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy
advert 1
advert 2
advert 3
Pracownia Komputerowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 stycznia 2021 13:25

Pracownia wyposażona jest w 16 stanowisk komputerowych na których zainstalowane są następujące programy:

  • Solid Edge - oprogramowanie służy do projektowania szerokiej gamy wyrobów – od pojedynczych detali do dużych złożeń – liczących dziesiątki tysięcy części. Znajduje zastosowanie w wielu branżach, między innymi mechanicznej, motoryzacyjnej, lotniczej, energetycznej, elektronicznej, budowlanej, chemicznej, medycznej i wielu innych.
  • MCosmos oprogramowanie współrzędnościowej maszyny pomiarowej - umożliwia tworzenie programów pomiarowych bez udziału maszyny, które później są wykonywane na rzeczywistej maszynie pomiarowej. Oprogramowanie umożliwia również: dodawanie poleceń i instrukcji dla operatora, tworzenie indywidualnych raportów pomiarowych spełniających wymagania klienta, archiwizacje wyników w formatach takich jak PDF, XLS, HTML,
  • ESI[tronic] - program do diagnostyki i napraw samochodowych, umożliwia przeprowadzanie diagnostyki i napraw, dobór części zamiennych, a także ułatwia ocenę czasu trwania napraw i serwisowanie samochodów.
  • MS Office 2017 Professional - Microsoft Office to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy wykorzystywany przez użytkowników domowych, liczne instytucje, a także firmy każdej wielkości. Pakiet ten oferuje zestaw narzędzi, dzięki którym możliwe jest wykonanie niemalże każdego zadania związanego z dokumentami i powiązanymi z nimi danymi.
  • Z-Suite - oprogramowanie dla drukarki 3D które pozwala na wczytanie modelu w formacie STL, OBJ lub DXF Z-Suite pozwala zmienić jego rozmiar, zaplanować położenie na platformie, obejrzeć z każdej strony oraz ewentualnie podzielić na części. Przy przygotowaniu pliku można też wybrać prędkość (jakość) drukowania i określić, jak gęste ma być jego wypełnienie i jak grube będą podpórki.


Pracownia wyposażona jest również w:

  • projektor multimedialny
  • tablicę interaktywną
  • wizualizer
Poprawiony: czwartek, 07 stycznia 2021 17:43