Dzis jest 10.04.2021, imieniny Borysławy, makarego, Michała
advert 1
advert 2
advert 3
RÓŻOWA SKRZYNECZKA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 lutego 2021 19:36


Pierwsza na Podkarpaciu Różowa skrzyneczka zawisła w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
Celem akcji Różowa skrzyneczka jest walka z ubóstwem menstruacyjnym- zapewnienie środków higienicznych dziewczynom w trudnej sytuacji materialnej.
Każda dziewczyna, która POTRZEBUJE POMOCY może podejść do skrzyneczki i wyjąć z niej dowolną ilość materiałów higienicznych. Bez podpisów, bez pytań, bez wstydu… Ważne jest, by nie zabierać wszystkiego, ktoś inny również może potrzebować pomocy.
Każda osoba, która CHCE POMÓC może podejść do skrzyneczki i włożyć do niej opakowanie podpasek, tamponów, wkładek, chusteczek lub żelu do higieny intymnej.
Ta forma pomocy staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach jest pierwszą szkołą w województwie Podkarpackim, której udało się zrealizować ten projekt.
Skrzyneczka zawieszona jest na ścianie w poczekalni, przy wejściu do Gabinetu profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej (gabinet higienistki) budynek D, piętro 1, obok damskiej toalety. Poczekalnia gabinetu otwarta jest cały czas w godzinach pracy szkoły. Aby otworzyć skrzyneczkę należy nacisnąć jej drzwiczki.


Zapraszamy wszystkich do aktywnego korzystania z Różowej skrzyneczki i do pomocy.
Więcej o akcji Różowa Skrzyneczka można przeczytać na ich profilu Facebookowym:

https://www.facebook.com/rozowaskrzyneczka


Można też wspomóc organizatorki akcji i wpłacić pieniądze na ich zrzutkę, dzięki czemu takich skrzyneczek będzie więcej w całej Polsce.

https://zrzutka.pl/avw5st

Poprawiony: piątek, 26 lutego 2021 19:48
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Pracownie w ZS