Dzis jest 10.04.2021, imieniny Borysławy, makarego, Michała
advert 1
advert 2
advert 3
V Festiwal Języka Rosyjskiego w Rzeszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 lutego 2021 17:16

 

26 lutego 2021 r. odbył się V Festiwal Języka Rosyjskiego. Festiwal zorganizowała Katedra Rusycystyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Rzeszowa i Podkarpacki Kurator Oświaty.
Uczestnicy Festiwalu mogli spróbować swoich sił w różnych konkursach- teście leksykalno-gramatycznym dla uczniów szkół średnich i studentów, konkursie wiedzy „200 rocznica urodzin Fiodora Dostojewskiego - życie i twórczość pisarza" " dla uczniów szkół średnich, Konkursie Piosenki Rosyjskiej dla uczniów wszystkich typów szkół i studentów oraz konkursie (film video) dla uczniów-obcokrajowców (rodzimych użytkowników języka rosyjskiego) - „Chrońmy naszą planetę”.


W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną konkursy odbyły się zdalnie.
Na Festiwalu naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów:

  • z Konkursem wiedzy o Dostojewskim zmierzyli się: Beata Róg, Justyna Stefanik, Agata Głodek, Sławomir Misiorek (IV TE),
  • w Konkursie dla uczniów- obcokrajowców wzięła udział Ksenia Dziatkevich (I LG)
  • w Konkursie Piosenki Rosyjskiej naszymi przedstawicielami byli: Katarzyna Walczyk (kl.II TBF), Monika Traciak (IV TL), Natalia Saj (II EK) i Konrad Kujda (II HM).


Z radością informujemy, że w Konkursie Piosenki Monika Traciak i Natalia Saj zdobyły III miejsce w kategorii duety, a Konrad Kujda- wyróżnienie i nagrodę specjalną od Centrum Językowego Cosmopolitan. Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Festiwalu dziękujemy za udział i reprezentowanie naszej szkoły.

Poprawiony: niedziela, 28 lutego 2021 17:26
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 

Pracownie w ZS