Dzis jest 10.04.2021, imieniny Borysławy, makarego, Michała
advert 1
advert 2
advert 3
Warsztaty Przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 kwietnia 2021 15:49

Warsztaty Przyrodnicze w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


W drugiej połowie marca 2021 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się IX Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Podstawowych w formie zdalnej ze względu na panującą pandemię COVID-19. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie i opiekunowie z dziesięciu szkół podstawowych z powiatu ropczycko – sędziszowskiego. W Warsztatach uczestniczyli uczniowie:


• Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach
• Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach - Berdechowie
• Szkoły Podstawowej w Olchowej
• Szkoły Podstawowej w Wiercanach
• Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach
• Szkoły Podstawowej w Nockowej
• Szkoły Podstawowej w Gnojnicy Woli
• Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej
• Szkoły Podstawowej nr 5 w Sędziszowie Młp.
• Szkoły Podstawowej w Broniszowie


Podstawowym celem zorganizowanych Warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i zawodowymi poprzez angażowanie ich do samodzielnego analizowania doświadczeń laboratoryjnych, prezentowania wyników własnych obserwacji oraz wypowiadania się w języku angielskim na temat środków czystości.


Program Warsztatów obejmował:

  • Lekcję biologii/chemii z wykorzystaniem prezentacji i filmów dydaktycznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, dotyczących tematu: Środki Czystości Pochodzenia Naturalnego.
  • Konkurs z nagrodami – zdalny test wiedzy/ćwiczenia językowe z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych „Chemical-free natural cleaning products - QUIZ” w dniu 22.03.2021 r. o godz. 1200

 


Dla uczniów szkół podstawowych zostały przygotowane przez uczennice klasy 2 technikum ekonomicznego filmy prezentujące trzy ćwiczenia laboratoryjne z zakresu chemii, biologii oraz prezentacja multimedialna dotycząca środków czystości pochodzenia naturalnego.
Następnie przedstawiciele z poszczególnych szkół podstawowych wzięli udział w zdalnym teście wiedzy, którego pytania dotyczyły zagadnień związanych z tematyką warsztatów. Część zadań to były ćwiczenia z języka angielskiego.

 

tn_1
tn_3
tn_5
1/3 Zwycięzcami konkursu zostali:

  1. miejsce - Kinga Lis - Szkoła Podstawowa w Olchowej
  2. miejsce – Julia Gawor - Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach
  3. miejsce - Emilia Pasela - Szkoła Podstawowa w Wiercanach

Zorganizowane po raz dziewiąty w Zespole Szkół Warsztaty Przyrodnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom szkół podstawowych za udział w Warsztatach w formie zdalnej.


Organizatorzy:
Renata Kopala
Agnieszka Róg
Katarzyna Nieroda
Katarzyna Piękoś
Bartłomiej Dudka

Poprawiony: wtorek, 06 kwietnia 2021 16:04
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 100 gości 

Pracownie w ZS