Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
Koncert Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email
piątek, 23 stycznia 2009 12:42

Do uczestnictwa zgłaszali się soliści i zespoły, które chciały zaprezentować na scenie swoje wokalne talenty. O stronę muzyczną i akompaniament większości wykonawców zadbał
p. Ryszard Niewiarowski. Artyści wykonali kolędy, pastorałki i popularne piosenki bożonarodzeniowe.

Szczególnym momentem koncertu było zaśpiewanie przez grupę uczniów „Kolędy dla nieobecnych”, dedykowanej zmarłym nauczycielom szkoły, szczególnie p. Janowi Gajdzie
i patronowi szkoły –ks. dr Janowi Zwierzowi.

Oprócz zgłoszonych uczestników w koncercie wystąpiły 4 klasy, które wykonały tradycyjne kolędy, walcząc o nagrodę główną- cukierki i jeden dzień bez pytania. Tu bezkonkurencyjna okazała się klasa III technikum hotelarskiego.

W czasie obrad jury wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Halicz” z blokiem kolęd tradycyjnych.

Jury w składzie: Elżbieta Łącała, Danuta Kmiotek, Ryszard Ochab i ks. Paweł Gnat przyznała następujące miejsca:

•  w kategorii soliści:
I miejsce: Damian Mucha - Zespół Szkół Agro-Technicznych- „Gloria”,
Białe święta

II miejsce: Marcin Nawała z klasy IV Technikum Ekonomicznego- „Judzką krainę noc okryła” oraz „Przylecieli aniołkowie

III miejsce: Basia Majka - „Jakaś światłość

• w kategorii zespoły:

I miejsce: Schola z Ocieki- „Ponad światem”, „Biała ziemia”, „Zaśnij Dziecino

II miejsce: „Nowy folder”- LO Ropczyce- Justyna Urbanek, Michał Gawlik, Kamil Marek, Dominik Rachwał i Paweł Ochał- „Mędrcy świata”, „Jezus Malusieńki”.

• Wyróżnienie:
Ewelina Matysek, Przemysław Sowiński, Karolina Oleś, Magdalena Wójcik, Martyna Matysek- kl. II i III THT- „W żłobie leży”, „Jezusa Narodzonego”, „Kolęda dla nieobecnych”.

W konkursie wystąpili również między innymi:

Jolanta Daniel, Klaudia Zapór, Ana Wojnarowska z I TEH  - "Lulajże Jezuniu"

Justyna Podjasek i Magdalena Kukułka "Kolędnicy wędrownicy", "Last Christmas"

Siostry Ewelina i Martyna Matysek "Skrzypi wóz", "Jest taki dzień"

Monika Rzucidlo II TEH "Magia świąt"

Zespół - "The Pets"  "Białe święta"

Karolina Darłak

zobacz zdjęcia z konkursu