Dzis jest 21.09.2021, imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca
advert 1
advert 2
advert 3
ZŁOTA SZKOŁA NBP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 czerwca 2021 10:23

 


Najlepsi z najlepszych, to my
– AMBASADORZY FINANSÓW Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
nie tylko tytuł ZŁOTA SZKOŁA NBP, ale i WYRÓŻNIENIE


W I edycji ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP, udział wzięło 394 szkoły. Przyznano tytuły „Złotej Szkoły NBP”, najlepsze drużyny otrzymały nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach zadań: spotkanie z ekspertem, lekcja z ekonomia, debata szkolna oraz nagrodę specjalną i nagrodę Prezesa NBP.
W kategorii „Lekcja z ekonomią”, drużyna z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, został bardzo wysoko oceniona, znalazła się wśród 13 najlepszych szkół w Polsce, otrzymując wyróżnienie ZŁOTA SZKOŁA NBP, jednocześnie zdobywając nagrodę pieniężną, która zostanie przeznaczona na cele edukacyjne.

 


Uroczysta gala ogłoszenia wyników ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP oraz rozdanie nagród I edycji programu odbyła się w dniu 21.06.2021r. w Warszawie. „Giganci finansów osobistych”, to hasło tegorocznej edycji programu realizowanego przez Narodowy Bank Polski. Ideą projektu było aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne. Komisja programu oceniała: pomysłowość, metody i narzędzia edukacyjne, dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców, jakość i atrakcyjność realizacji, przydatność w praktyce, zasięg i poziom zaangażowania odbiorców.
Koordynatorami projektu były Pani Agata Wojnarowska i Aldona Majewska – Dudek. Wspólnie z uczniami klasy II EK: Aleksandra Cesarz, Julia Giełdon, Martyna Kisiel, Natalia Matłok, Natalia Saj, Izabela Ozga, Wiktoria Staroń, Patrycja Szczęch, Kamila Sokołowska, Izabela Trojan, Agnieszka Walczyk, Julia Wójcik, Izabela Ziajor, Jakub Podjasek, Jakub Oleś, Maksymilian Rachwał oraz z uczennicą klasy III TE Katarzyną Bereś stanowili Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej.

Każda Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zgłosiła swoją szkołę do programu, miała do wykonania trzy obowiązkowe zadania:
Spotkania z ekspertami, które w ciekawy sposób przybliżyły uczniom zagadnienia oszczędzania i bezpiecznego oszczędzania. Dziękujemy naszym ekspertom Pani Małgorzacie Suraj z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Panu Andrzejowi Burzyńskiemu, dyrektorowi Akademii Rozwoju Przedsiębiorcy, konsultantowi biznesowemu, Paniom Ewie Borowiec i Iwonie Pamuła z Banku Pekao S.A. Oddział w Ropczycach oraz Panu Kamilowi Zagórowskiemu - Prezesowi i właścicielowi firmy z branży IT.
W realizację drugiego zadania, „Lekcja z ekonomią”, zaangażowali się również nauczyciele ekonomiści Pani Agnieszka Opławska i Dariusz Siwiec.
Szkolną debatę , dotyczących najskuteczniejszych form inwestowania i zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego przeprowadziła drużyna ZS, a uczestnikami debaty była bardzo licznie zalogowana młodzież naszej szkoły.
Oczywiście walka o tak zaszczytny tytuł nie miałaby miejsca gdyby nie nasi uczniowie i nauczyciele.
Dziękujemy za wsparcie całej społeczności szkolnej.

 Poprawiony: poniedziałek, 28 czerwca 2021 10:32
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 

Pracownie w ZS