Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" PDF Drukuj Email
czwartek, 25 listopada 2021 08:47

19 listopada 2021r. odbył się IX etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy.
Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym szkoła uczestniczy od dziewięciu lat.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyli przedstawiciele z następujących klas:

• II BM – Kośkiewicz Kacper;
  • II EK - Jasek Weronika, Rusin Gabriela;
  • III EK – Cesarz Aleksandra, Chmura Monika, Giełdon Julia, Kisiel Martyna, Matłok Natalia, Micał Klaudia, Ochab Patrycja, Ozga Izabela, Podjasek Jakub, Saj Natalia, Sokołowska Kamila, Staroń Wiktoria, Wójcik Julia, Ziajor Izabela;
  • III TBF – Mik Patrycja, Książek Konrad;
  • III TE – Basara Paulina, Chmiel Kamila, Czapor Szczepan, Kubik Ilona, Longosz Katarzyna, Wajda Gabriela, Załocha Aleksandra;
  • IV TE – Bereś Katarzyna, Broda Anna, Kubik Anna, Tokarz Agata, Wałach Patrycja.

Komisja w składzie: pani mgr Aldona Majewska-Dudek i pani mgr inż. Agnieszka Róg przygotowały test sprawdzający i wyłoniły zwycięzców.
Podczas konkursu uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów dotyczących bhp, legalności zatrudnienia, uprawnień rodzicielskich, urlopów wypoczynkowych, zatrudnienia pracowników młodocianych i osób niepełnosprawnych, pracy tymczasowej, kar i wykroczeń.

Największą liczbę punktów otrzymała uczennica klasy III EK Ozga Izabela. Natomiast tylko jeden punkt mniej otrzymała uczennica klasy III TBF Mik Patrycja. Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy IV TE Kubik Anna. Jak widać z wyników walka podczas konkursu była zacięta.
W eliminacjach okręgowych w Rzeszowie Zespół Szkół im ks. dra Jana Zwierza będą reprezentowały: Ozga Izabela i Mik Patrycja.
Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują reprezentantom naszej szkoły.

Opracowały:
Agnieszka Róg