Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła" PDF Drukuj Email
piątek, 26 listopada 2021 13:39

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego, 26 października w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo -Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt połączone z prelekcją przeprowadzoną przez panią nadkomisarz Dominikę Oleś na temat "Zagrożenia czyhające na młodzież”. W czasie prelekcji zostały poruszone tematy dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów; naruszaniu nietykalności cielesnej, cyberprzemocy, wymuszaniu, kradzieżach oraz bezpieczeństwu na drodze. Nie pominięto również tematyki posiadania środków odurzających i jaka jest z tym związana odpowiedzialność karna. Prelegentka przekazała również wiedzę na temat uprawnień policji w trakcie przeszukań, kontroli i legitymowania.

Zorganizowano również wśród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce.

Prace wykonały uczennice :

1. Dominika Sowa - z klasy III HM
2. Gabriela Cetnar - z klasy III TBF
3. Katarzyna Stanek - z klasy III TBF
4. Zuzanna Cabaj - z klasy I EK
5. Milena Żyłka – z klasy I EK

Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez wicedyrektora pana Krzysztofa Klimek.

tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5

Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.
Komisja Wychowania Fizycznego wraz z pedagogami szkolnymi Serdecznie Dziękują Dyrekcji Szkoły oraz panu Karolowi Zgórskiemu za wsparcie w organizacji konkursu.

Pedagodzy szkolni

Poprawiony: piątek, 26 listopada 2021 14:15