Dzis jest 22.05.2022, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Ziemia w naszych rękach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 grudnia 2021 12:31

Ziemia w naszych rękach


Z pewnością wiecie, że plastikowa butelka rozkłada się 500 lat. Ale czy wiecie, że z 35 butelek plastikowych można zrobić bluzę polarową? Nasz kraj wydaje ok. 16 mln rocznie na oczyszczanie lasów ze śmieci. Tymczasem do wyprodukowania tony papieru potrzeba ok. 17 drzew, które z kolei w ciągu roku produkują tlen do 170 osób. Te dane robią wrażenie -prawda?
Pod pojęciem świadomości ekologicznej rozumiemy stopień, w jakim ludzie interesują się środowiskiem naturalnym: poziomem jego degradacji oraz sposobami pozytywnego wpływania na niego.
O tym, że sami decydujemy o kondycji naszej planety wiedzą uczestnicy konkursu plastycznego zorganizowanego po hasłem: Ziemia w naszych rękach. Spośród kilkudziesięciu prac jury w składzie: pan dyrektor Krzysztof Klimek, pani Maria Grzesiak oraz organizatorki, wyłoniło pięcioro laureatów: Dominikę Wajdę (I miejsce), Karolinę Sobusik (II), Olego Kozaka (III), Dawida Skórę (IV) i Dawida Kwaśniaka (V). Wyróżnieniem uhonorowano 10 osób: Oliwię Marciniec, Ilonę Cholewę, Milenę Żyłkę, Monikę Ziajor, Mikołaja Przypka, Olivię Muzyk, Macieja Lwa, Dominika Filipka, Julię Paluchowską i Karolinę Turczyn. Nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców oraz Dyrektor ZS, za co serdecznie dziękujemy.
Gratulujemy dojrzałej postawy proekologicznej i mamy nadzieję, że twórcza praca wpłynie na świadomość osób oglądających wystawę plakatów.

 Organizatorki:
Renata Tobiasz
Dorota Mucha

Poprawiony: środa, 08 grudnia 2021 12:39
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Pracownie w ZS