Dzis jest 22.05.2022, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Wojskowa jesień w Zespole Szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 grudnia 2021 13:30

Wojskowa jesień w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza


Pierwszy semestr roku szkolnego 2021/22 upłynął pod znakiem aktywnej współpracy Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach z wojskiem i policją oraz serii spotkań, warsztatów i lekcji terenowych w jednostkach wojskowych.
Dzięki współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej uczniowie odwiedzili Jednostkę Wojskową w Dębicy, gdzie wzięli udział w Dniu Otwartym oraz uczestniczyli w zajęciach sprawnościowych i próbowali swoich sił w strzelaniu sportowym i pokonywaniu toru przeszkód w pełnym umundurowaniu. Wojskowy październik zakończył się lekcją terenową w jednostce w Nowej Dębie. Uczniowie poznali strukturę ośrodka wojskowego oraz rutynowe procedury codzienne i w czasie ważnych wydarzeń z udziałem przedstawicieli rządu. Obserwowali m.in. działania żołnierzy podczas kierowania ogniem w obronie w poligonowym pasie ćwiczeń taktycznych. W listopadzie uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych z przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej, których celem było zapoznanie z regulaminem noszenia mundurów w klasach Liceum Ogólnokształcącego Sportowego.
W trakcie zajęć zostały omówione również zasady żołnierskiego zachowania.Także w listopadzie dwukrotnie odbyły się lekcje z udziałem przedstawicieli ropczyckiej policji w ramach innowacji edukacyjnej, która obejmuje również poszerzenie wiedzy policyjnej. Ich celem, oprócz promowania sportowego trybu życia, jest poszerzanie wiedzy uczniów o tematykę dotyczącą pracy w policji i wybranych zagadnień prawnych. Głównym celem tych lekcji było zapoznanie młodzieży z warunkami pracy w policji, a także omówienie struktury policyjnych formacji i zapoznanie z zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy różnych pionów ropczyckiej komendy.
Grudniowym zwieńczeniem jesiennych spotkań z służbami mundurowymi był udział klas mundurowych w ogólnopolskiej akcji "Murem Za Polskim Mundurem". Przy współpracy z Telewizją Miejską Ropczyce uczniowie nagrali film, który był podziękowaniem dla strażników granicznych, wojska i policji za ich trud, włożony w obronę granic naszego kraju.
Klasy mundurowe chciały w ten sposób wesprzeć funkcjonariuszy i dodać im otuchy.
Ostatnie miesiące roku 2021, podczas których Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach realizował aktywną współpracę ze służbami mundurowymi, pozwoliły uczniom na poznanie realiów pracy wojska i policji oraz dokonanie świadomego wyboru kariery zawodowej w przyszłości.

Poprawiony: środa, 22 grudnia 2021 13:46
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 91 gości 

Pracownie w ZS