Dzis jest 18.04.2024, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Solidarni z Ukrainą PDF Drukuj Email
piątek, 11 marca 2022 17:42

Solidarni z Ukrainą

Wojna w Ukrainie trwa już ponad dwa tygodnie. Wiadomość o jej wybuchu wstrząsnęła całą społecznością Zespołu Szkół. Młodzież, nauczyciele, pracownicy i rodzice od pierwszych dni włączyli się w akcję pomocy dla Ukrainy.
W szkole zorganizowana została zbiórka darów rzeczowych oraz pieniędzy.
Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwały opiekunki Szkolnego Koła Caritas- panie: Renata Kopala, Katarzyna Piękoś, Agnieszka Róg i pani Anita Bieniasz.

Ponieważ w Zespole Szkół uczy się 36 uczniów z Ukrainy, nasze działania ukierunkowane były przede wszystkim na pomoc Im i Ich rodzinom. Do Polski szczęśliwie wróciła większość naszych uczniów, na niektórych jeszcze czekamy, natomiast chłopcy, którzy ukończyli 18 lat, zostali w Ukrainie. Z częścią naszych uczniów przyjechali ich najbliżsi.
Do internatu Zespołu Szkół, gdzie mieszkają nasi uczniowie wraz z rodzinami, przekazane zostały: żywność o długim terminie ważności (konserwy, makaron, kasza, ryż, sosy, zupki instant, słodycze, płatki śniadaniowe, mleko UHT, cukier, mąka, herbata, kawa, kakao, dżemy, woda, soki, musy dla dzieci, kisiele), środki higieny osobistej (żele pod prysznic, szampony, dezodoranty, pasty i szczoteczki do zębów, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe, maszynki do golenia, podpaski), koce, ręczniki, karimaty, kołdry, naczynia jednorazowe, pościel, zabawki, kredki, kolorowanki, puzzle, gry planszowe dla dzieci i odzież.

Zebrane zostały również produkty dla najmłodszych- mleko w proszku, zupki i desery w słoiczkach, kaszki, pampersy, chusteczki nawilżane, kremy na odparzenia, płyny do kąpieli i środki do pielęgnacji skóry (oliwka, kremy) oraz baterie, latarki czołowe, lekarstwa (środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe), materiały opatrunkowe i środki antyseptyczne.
Indywidualni darczyńcy przekazali internatowi łóżka, suszarki do prania, materace, fotelik ipodkła dki samochodowe, wózek, obuwie i odzież.
Młodzież i ich rodziny wsparli również Radni Rady Miejskiej w Ropczycach, przekazując środki finansowe SK Caritas .
Zebrane środki pieniężne SK Caritas przekazuje internatowi sukcesywnie na bieżące wydatki, a dyrekcja i pracownicy szkoły wraz ze sponsorami zapewniają darmowe obiady dla uczniów i ich rodzin.
Uczniowie z Ukrainy objęci zostali pomocą psychologiczną.

W organizację ich czasu wolnego włączyli się nauczycie Zespołu Szkół- Aneta Dylska, Olga Jaracz, Renata Dumara, Diana Dumara, Joanna Froń, Monika Kubik, Katarzyna Misiura-Granda, Natalia Paryś i Roman Bochenek. Do tej pory zorganizowano wyjazd do kina, wyjście na lodowisko oraz zajęcia na hali sportowej.
Kilka klas wsparło darami rzeczowymi zbiórkę prowadzoną przez Starostwo Powiatowe na hali widowiskowo-sportowej.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie naszych działań. Liczy się każdy, nawet najmniejszy, gest! Jednocześnie informujemy, że nasza akcja trwa nadal i zachęcamy do dalszej pomocy.

Poprawiony: piątek, 11 marca 2022 17:49