Dzis jest 31.01.2023, imieniny Joanny, Ksawerego, Luizy
advert 1
advert 2
advert 3
„Wybrane problemy chemii” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 10 kwietnia 2022 13:20

XXVIII Seminarium „Wybrane problemy chemii”


7 kwietnia 2022 r. w Sali Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego Politechniki Rzeszowskiej odbyło się XXVIII Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowali uczniowie: Martyna Kisiel, Izabela Ozga, Izabela Ziajor, Jakub Podjasek (kl. 3EK), Kacper Regner (kl.3PW), Radosław Burczy (kl. 2 BM).
Otwarcie seminarium nastąpiło o godz. 900. Licznie przybyłych na to spotkanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, zainteresowanych rozwijaniem i pogłębianiem wiedzy z zakresu współczesnej chemii wraz z opiekunami powitała prodziekan Wydziału Chemicznego – dr inż. Dorota Głowacz - Czerwonka. Seminarium składało się z części konferencyjnej i ćwiczeniowej.
Pierwszy wykład, poprowadzony przez panią dr hab. inż. prof. PRz Barbarę Pilch – PiteręBaw się z nami kolorami”, dotyczył barw związków chemicznych oraz ich znaczenia w produkcji farb. Część konferencyjną zakończył wykład „Zatrzymać pandemię! Projektowanie leków przeciw Covid 19” pani dr inż. Katarzyny Rydel-Ciszek.


W drugiej części Seminarium uczniowie uczestniczyli w pokazach dotyczących „Odnawialnych źródeł energii w praktyce” przygotowanych przez pana dr inż. Tomasza Pacześniaka oraz w widowiskowych pokazach chemicznych przeprowadzonych przez studentów Koła Naukowego Studentów Chemii "Esprit". Podsumowaniem Seminarium był koncert akustyczny doktoranta szkoły doktorskiej Inżynierii Chemicznej mgr inż. Bartłomieja Filipa.

 


Organizatorami Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” byli: Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.


Katarzyna Piękoś

Poprawiony: niedziela, 10 kwietnia 2022 13:30
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Pracownie w ZS