Dzis jest 16.04.2024, imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
wtorek, 19 kwietnia 2022 16:47

Warsztaty Przyrodnicze w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

W drugiej połowie marca 2022 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się X Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Podstawowych w formie zdalnej ze względu na ograniczenia epidemiczne. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie i opiekunowie z szkół podstawowych z powiatu ropczycko – sędziszowskiego.
Podstawowym celem zorganizowanych Warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i zawodowymi poprzez angażowanie ich do samodzielnego analizowania doświadczeń laboratoryjnych, prezentowania wyników własnych obserwacji oraz wypowiadania się w języku angielskim na temat zastosowania wodoru jako paliwa przyszłości.

Program Warsztatów obejmował:

1. Lekcję biologii/chemii z wykorzystaniem prezentacji i filmów dydaktycznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, dotyczących tematu: WODÓR JAKO PALIWO PRZYSZŁOŚCI.
  2. Konkurs z nagrodami – zdalny test wiedzy/ćwiczenia językowe z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych „WODÓR JAKO PALIWO PRZYSZŁOŚCI - QUIZ” w dniu 05.04.2022 r. o godz. 900.

Dla uczniów szkół podstawowych zostały przygotowane przez uczennice klasy 3 technikum ekonomicznego filmy prezentujące trzy ćwiczenia laboratoryjne z zakresu chemii ,biologii oraz prezentacja multimedialna dotycząca wodoru jako paliwa przyszłości.
Następnie przedstawiciele z poszczególnych szkół podstawowych wzięli udział w zdalnym teście wiedzy, którego pytania dotyczyły zagadnień związanych z tematyką warsztatów. Część zadań to były ćwiczenia z języka angielskiego.
Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – ex aequo – Weronika Ziobro, Ada Bartusik
II miejsce – Amelia Kloc
III miejsce – Klaudia Drozd

Zorganizowane po raz dziesiąty w Zespole Szkół Warsztaty Przyrodnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom szkół podstawowych za udział w Warsztatach w formie zdalnej.

tn_1
tn_11
tn_111

Sponsorem nagród dla uczestników konkursu był Bank PeKaO SA II oddział w Rzeszowie.

Organizatorzy:
Renata Kopala