Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Tydzień dla Zdrowia PDF Drukuj Email
środa, 18 maja 2022 17:44

W dniach 25-29 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza został zrealizowany projekt Tydzień dla Zdrowia mający na celu zachęcenie młodzieży naszej szkoły do prowadzenia zdrowego stylu życia.
Uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej uczestniczyli w zajęciach dotyczących programów edukacyjnych „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je?” – realizowanych we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Zajęcia edukacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Młodzież oglądnęła film, spot edukacyjny i prezentację. Głównym celem było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C , czerniaka skóry i szkodliwości palenia papierosów oraz zachęcenie do dbania o swoje zdrowie.
26 kwietnia uczniowie wzięli udział w pierwszym etapie Konkursu w formie Testu Wiedzy o Zdrowiu dotyczącym zasad zdrowego odżywiania się. 11 uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu.

Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce – Aneta Pacanowska kl. 1 EK i Aleksandra Walczyk kl. 1 EK ,
II miejsce – Magdalena Grabowy kl. 2PW4 i Kinga Frankowicz kl. 1 EK.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział.
Projekt jest jednym z wielu działań realizowanych w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

Katarzyna Piękoś
Renata Kopala