Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Praktyki zawodowe PDF Drukuj Email
czwartek, 19 maja 2022 09:40

Uczniowie technikum hotelarskiego Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza odbyli czterotygodniowe praktyki zawodowe w renomowanych hotelach „TATRA” i „HYRNY
w Zakopanem i w „ARIES HOTELL & SPA w Wiśle. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności w różnych hotelowych działach: recepcji, gastronomii i housekeepingu.
W gastronomii uczniowie pracowali jako kelnerzy lub pomocnicy szefa kuchni. Nauczyli się obsługiwać różne grupy klientów, przygotowywać salę konsumpcyjną, utrzymywać w czystości zastawy stołowe, sporządzać potrawy i napoje, obsługiwać urządzenia stosowane do przygotowywania napojów i potraw. Pracując w housekeepingu praktykanci nabyli umiejętności doboru bielizny pościelowej, materiałów informacyjnych oraz galanterii hotelowej w zależności od standardu pokoju. Opanowali obsługę minibaru, room service, sprzętu i urządzeń stosowanych do przygotowania pokoi dla gości. Uczniowie poznali procedury funkcjonujące w hotelu, jego organizację oraz zasady obsługi gości. Nową umiejętnością, którą nabyli jest współpraca w zespole, stosowanie języka obcego zawodowego w praktyce oraz wykonywanie czynności w odpowiednim tempie. Oprócz nabytych umiejętności zawodowych i językowych uczestnicy praktyk podnieśli swoje kompetencje personalne i społeczne takie, jak otwartość na innych, komunikatywność, umiejętność dostosowania się do odmiennych warunków życia, wzrost samodzielności i odpowiedzialności.

tn_1
tn_10
tn_11
tn_12
tn_13
tn_14
tn_15
tn_16
tn_17
tn_18
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
tn_9

Warto też dodać, że młodzież nie poniosła żadnych kosztów związanych z zakwaterowaniem, wyżywieniem podczas czterotygodniowego wyjazdu.
Dobre praktyki w renomowanych hotelach to nie tylko zdobywanie doświadczenia zawodowego, które uatrakcyjni CV, to też nowe kontakty zawodowe, będące szansą na atrakcyjną pracę wakacyjną oraz umiejętności umożliwiające zarabianie pieniędzy w weekendy przy organizacji przyjęć okolicznościowych, eventów czy innych uroczystości.
Czas wyjazdu to również czas wolny, w którym uczniowie poznawali atrakcje Zakopanego
i Wisły, to nowe znajomości, kontakty zawodowe i miłe wspomnienia.

Wyjazdowe praktyki zawodowe są szansą na spróbowanie swoich umiejętności radzenia sobie poza domem rodzinnym, sprawdzian zdolności organizacyjnych, samodzielności, które mogą być przydatne podczas staży wyjazdowych w ramach wyjazdów zagranicznych ” ERASMUS” i „POWER, poszerzają horyzonty zawodowe w projekcie ERASMUS +” organizowanych w naszej szkole dla uczniów techników.

Młodzież wróciła z praktyk z nowymi doświadczeniami i z bardzo dobrymi rekomendacjami od pracodawców.

Urszula Pająk

Poprawiony: czwartek, 19 maja 2022 12:20