Dzis jest 27.04.2024, imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty
“Twarze Depresji" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 marca 2024 16:27

Konkurs Literacki “Twarze Depresji"

Z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją, w naszej szkole został zorganizowany konkurs literacki pt. “Twarze Depresji”. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w napisaniu bajki bądź listu do wybranej osoby, a tematyka prac miała dotyczyć zdrowia psychicznego

Po długich debatach i starannym przeanalizowaniu zgłoszonych utworów, jury konkursowe podjęło trudną decyzję wyłonienia laureatów:
I miejsce:
Magdalena Rusin kl. 3F - gratulujemy wyjątkowej wrażliwości oraz głębokiej refleksji nad tematem,
II miejsce:
Anna Sulisz kl. 2S - za wyjątkowe podejście do tematu depresji w swojej pracy,
III miejsce:
Anatolii Kharlamow kl. 4 BM- gratulujemy pomysłowości oraz głębokich przemyśleń.

Ponadto, zostały wyróżnione dwie prace, które wywarły szczególne wrażenie na jury:
- Mariia Shevchenko kl. 3OH
- Kseniya Hauryk kl. 4FM

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zaangażowania i wysiłku włożonego w tworzenie literackich dzieł.
Wasze prace są nie tylko wyrazem Waszego talentu, ale również ważnym głosem w dyskusji na temat zdrowia psychicznego i depresji. Liczymy na kontynuację Waszej twórczości.

A oto kilka wybranych fragmentów prac laureatów:
„Czujesz się czasami jak czarna chmurka wśród białych, na pięknym niebie? A może jak kwiat, który wielokrotnie był deptany i nikt nie zauważył Twojego piękna?”
„Opowiem Ci co mnie boli, posłuchaj Lili. Gdy kładę się spać myślę o tym czy Ty już słodko śpisz, czy jesteś bezpieczna. Gdy wstaję rano myślę o tym czy też już wstałaś.”
„Kiedy Ty narzekasz, że masz „doła” – ja pracuję, bo zwykły „dół” ma się zawsze, więc nie ma co narzekać.”
„Ważne jest również zrozumieć, że depresja to choroba, a nie wynik lenistwa czy słabości.”
„Zauważyłam, że przez ostatni miesiąc nie widziałam Cię w dobrym humorze, ale nie chciałam mówić tego wprost, bo nie wiedziałam, jak zareagujesz.”

Organizatorzy Konkursu Literackiego "Twarze Depresji"
Wioleta Jakielaszek
Magdalena Kucharska