Dzis jest 17.05.2024, imieniny Brunony, Sławomira, Wery
Kolejny sukces PDF Drukuj Email
czwartek, 02 maja 2024 11:05

Ekonomistka, Faustynka Budzik laureatką ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.
23 kwietnia 2024 roku, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał konkursu.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy, bezpiecznej i legalnej pracy, oraz innej pracy zarobkowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Turniej wiedzy z prawa pracy oraz bhp przeprowadzany jest w szkołach, uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego PIP pn. „Kultura bezpieczeństwa”, który jest elementem kampanii dla młodzieży pn. „Legitna praca”. Promowanie proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy oraz popularyzowanie idei kultury bezpieczeństwa wśród młodych ludzi, to podstawowe zamierzenie tego konkursu.
W tegorocznej, XI edycji konkursu wzięło udział 393 placówek edukacyjnych, 10 090 uczniów. Do etapu centralnego zakwalifikowało się tylko 48 najlepszych uczestników z całej Polski, reprezentujących okręgowe oddziały Państwowej Inspekcji Pracy. Podkarpacie kolejny raz okazało się najlepsze, a reprezentowane było przez bezkonkurencyjną Faustynę Budzik z naszej szkoły, z klasy IV EK oraz dwoje uczniów z Leżajska (również finalista) i z Niska.
Wsparciem naszej drużyny była Pani Anna Wilk z PIP Oddział w Rzeszowie.
Serdeczne gratulacje.

tn_1