Dzis jest 20.04.2024, imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha
Spotkanie profilaktyczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 maja 2009 13:18

6 maja 2009 roku w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyło się spotkanie z osobami należącymi do klubu AA. Panowie opowiedzieli o swoim życiu, chorobie, o tym „jak to się zaczęło”. Dzieląc się doświadczeniami, odwoływali się do wiedzy naukowej dotyczącej choroby alkoholowej. W ciekawy sposób przekazali informacje o jej przebiegu , leczeniu i miejscach, w których trzeba szukać pomocy. Podali wiele przykładów mitów, jakie krążą w społeczeństwie na temat alkoholu i ich konfrontacji z prawdą. Opowiedzieli o swoim życiu, przełomowym momencie, w którym postanowili zacząć walkę z nałogiem i codziennych z nim zmaganiach. Podkreślili rolę wsparcia ze strony rodziny, będącej istotnym czynnikiem motywującym do działania. Młodzież dowiedziała się również o początkach grup AA i ich działalności. Panowie rozdali także ulotki na ten temat.

Zainteresowanie, z jakim młodzi ludzie słuchali gości, najlepiej świadczy o tym, że żadna audycja radiowa czy notatka prasowa nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z ludźmi mówiącymi o własnych doświadczeniach.

Po spotkaniu ogłoszony został konkurs z dziedziny profilaktyki uzależnień.

Konkursowe kategorie to: plakat -mówiący o zdrowotnych i społecznych skutkach uzależnień, artykuł na stronę internetową szkoły i audycja radiową - poruszające problem ich przyczyn. Prace można oddawać opiekunkom Szkolnego Koła PCK (J. Grabiec,

D. Mucha, K. Misiura) i pani pedagog ( A. Bochenek ) do 15 maja.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie i podzielania się swoją wiedzą na ten temat.

Dorota Mucha

Poprawiony: wtorek, 19 maja 2009 21:27