Dzis jest 20.04.2024, imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

źr: http://www.men.gov.pl/

Minister Katarzyna Hall ogłosiła rok szkolny 2011/2012
Rokiem Szkoły z Pasją

Minister Katarzyna Hall podkreśliła, że szkoła to nie tylko lekcje - to także współpraca
z organizacjami pozarządowymi. Uczniowie zaangażowani w realizowane w szkołach projekty poszczególnych organizacji uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają pasje i talenty. Szkoła z ciekawą ofertą edukacyjną sprawia, że nauka jest dla uczniów szczególnie pasjonująca.

Rok Szkoły z Pasją jest kontynuacją Roku Odkrywania Talentów, kiedy szczególna uwaga była zwrócona na pracę z uczniem zdolnym.
Minister Katarzyna Hall poinformowała o utworzeniu strony internetowej www.szkolazpasja.men.gov.pl. Pojawiać się na niej będzie wiele informacji o tym,
w jaki sposób zaangażować poszczególne podmioty w życie szkoły. Zamieszczona tam zostanie także ogólnopolska mapa szkół wzorcowo realizujących działania z pasją.
Będą to najefektywniejsze projekty prowadzone przez organizacje pozarządowe w szkołach - działania, które w znacznym stopniu wzbogacają ich ofertę edukacyjną.

Poprawiony: poniedziałek, 29 sierpnia 2011 19:17