Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Wyprawka dla żaka - 2011 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 października 2011 08:56

Dziś dla każdej niemal rodziny przygotowanie wyprawki dla jednego dziecka jest nie lada wydatkiem, co dopiero gdy dzieci jest kilkoro. Wielu rodziców nie stać na kupno podstawowych przyborów, nie wspominając o ubraniach, kapciach, tornistrach. Dzieci przychodząc do szkoły często nie mają wielu rzeczy. Nie wszystkie rodziny spełniają warunki umożliwiające im uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej.
Wtedy pomoc od organizacji charytatywnych jest jedyną, którą uzyskują.

To przede wszystkim do takich dzieci, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych kierowana jest kampania „Wyprawka dla żaka.”

Akcja ta po raz pierwszy została zorganizowana w 2000 r i miała na celu pomoc
w zgromadzeniu przyborów i wyposażenia szkolnego dla najbardziej potrzebujących dzieci. Przez 10 lat trwania akcji, dzięki hojności wielu ludzi zebrano ponad 120 tys. wyprawek.

Na terenie naszego powiatu od kilku lat akcja ta prowadzona jest z wielkim zaangażowaniem. Szkolne Koła PCK działające w naszych placówkach co roku zbierają zeszyty, przybory szkolne, ubrania , tornistry a także pieniądze, które przekazywane są do Zarządu Rejonowego PCK. Pani Zofia Jasek sekretarz ZR PCK doskonale zna sytuację rodzin z naszego terenu i to ona rozdziela wyprawki tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Dzięki tej zbiórce wiele rodzin uzyska tak cenne a często jedyne wsparcie.

W tym roku jak zwykle do akcji włączyła się młodzież z Zespołu Szkół
im. Ks. dra J. Zwierza  prowadzona przez p. Joannę Grabiec, p. Katarzynę Misiurę
i p. Gabrielę Veith, Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki
z p. Jadwigą Stasiowską Pudo i p. Bożeną Piekarską oraz młodzież z Szkolnego Koła PCK w Zespole Szkół Agro –Technicznych prowadzona przez p. Jakuba Skórę.
Po raz kolejny zaskoczyła nas wielka ofiarność zaangażowanie i chęć pomocy jaką wykazali się nasi uczniowie. „Wyprawka dla żaka” kolejny raz poruszyła serca młodych ludzi.

Szkoła nie tylko przekazuje wiadomości i umiejętności ale także uczy życia, uczy pomagać innym, dostrzegać drugiego człowieka. Dzielmy się z potrzebującymi bo przecież to właśnie daje radość i nadaje sens życiu. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć jak potoczy się jego zycie, czy kiedyś nie będzie potrzebowal pomocy. Dobro zawsze wraca.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i liczymy na Was w przyszłym roku.

Joanna Grabiec
Opiekun szkolnego koła PCK