Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Szkoła Nowych Technologii PDF Drukuj Email
czwartek, 20 października 2011 08:12

Organizatorami projektu sÄ… partnerzy strategiczni: firma  Microsoft oraz  Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne  – ekspert w dziedzinie nowoczesnego nauczania.
Celem Projektu jest udostępnienie młodzieży oraz kadrze nauczycielskiej szkół ponadgimnazjalnych najnowszej wiedzy i umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. W efekcie – wspieranie edukacji, która stwarza młodym ludziom szanse rozwoju i dobrze przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie opartym na wiedzy.
SzkoÅ‚a Nowych Technologii to niespotykana szansa rozwoju dla uczniów: podczas warsztatów uczestnicy projektu otrzymujÄ… szkolenia oraz bezpÅ‚atny dostÄ™p legalnego oprogramowania, w  szczególnoÅ›ci narzÄ™dzi developerskich (dostÄ™p do programu DreamSpark).

\W ramach projektu nauczyciele poznajÄ… nowoczesne narzÄ™dzia umożliwiajÄ…ce prowadzenie atrakcyjnych zajęć – zgodnie z duchem reformy edukacji oraz  wymogami skomputeryzowanego Å›wiata XXI wieku. W cyklu bezpÅ‚atnych szkoleÅ„ i warsztatów, prowadzonych przez trenerów Microsoft Sp. z o.o. i ekspertów w dziedzinie e-nauczania, zdobywajÄ… też wiedzÄ™ o nowych trendach w edukacji, m.in.: internetowych platformach edukacyjnych, programach dla szkół (DreamSpark, Live@EDU, ITAcademy), najnowszym rozporzÄ…dzeniu MEN o obowiÄ…zkowych elektronicznych podrÄ™cznikach.

Czas trwania projektu: październik 2011 – maj 2012.

Agata Kuczek

Poprawiony: piątek, 21 października 2011 06:06