Dzis jest 19.03.2019, imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
advert 1
advert 2
advert 3
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2008/2009 PDF Drukuj Email
wtorek, 30 września 2008 21:14

 

1 września dla każdej szkoły jest dniem szczególnym, tak było również w przypadku Zespołu Szkół.

Rok szkolny rozpoczęło tutaj 1247 uczniów tj. 40 oddziałów w tym 12 klas pierwszych (395 uczniów), co stawia naszą placówkę na I miejscu wśród szkół ponadgimnazjalnych w powiecie ropczycko-sędziszowskim pod względem liczby uczniów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach o godz. 800.

Następnie wszyscy zgromadzili się na hali widowiskowo-sportowej, gdzie dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Pilch uroczyście zainaugurował rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009. W pierwszych słowach przywitał serdecznie wszystkich zgromadzonych, przedstawiając przybyłych na uroczystość gości szczególnych, wśród których znaleźli się: Stanisław Fąfara – członek Zarządu Powiatu, Przewodniczący Komisji Oświaty, major Marcin Żal – zastępca Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rzeszowie, porucznik Paweł Bryndza z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, Krzysztof Szeliga – zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Ropczycach, Bogusław Drozd – przedstawiciel Powiatowej Straży Pożarnej, Tadeusz Strzyż – dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Ropczycach, Anna Sulikowska – przewodnicząca Rady Rodziców. Pan dyrektor poinformował następnie, że od tego roku młodzież Zespołu Szkół ma szansę zdobywać wiedzę na dwóch nowych kierunkach: Liceum Ogólnokształcące Sportowe o profilu policyjno-wojskowym oraz Liceum Ogólnokształcące Sportowe o profilu policyjno-pożarniczym. Zapewnił, że - jak co roku – nauczyciele Zespołu Szkół konsekwentnie i z wysiłkiem dążyć będą do  realizacji obranych przez siebie celów edukacyjnych i wychowawczych, dbając o kształtowanie odpowiednich postaw, przekazywanie wiedzy i wielokierunkowy rozwój osobowości młodzieży szkolnej. Witając pierwsze klasy wyraził nadzieję, iż szybko zaaklimatyzują się w nowej szkole i umiejętnie wykorzystają możliwości edukacyjne jakie tworzy Zespół Szkół. Poruszył również problem dorosłości oraz roli rodziców i nauczycieli w życiu młodzieży. Przypomniał, iż „prawdziwy nauczyciel powinien być zawsze najpilniejszym uczniem”, podkreślając tym samym wagę nauki jaką uczniowie i nauczyciele czerpią z wzajemnej współpracy. Następnie Pan Dyrektor zacytował słowa Jana Pawła II - „musicie od siebie wymagać, nawet jeśli inni od was nie wymagają”, zapewniając że nauczyciele Zespołu Szkół dadzą z siebie wszystko, by wszczepić w młode umysły głód wiedzy. Poprosił młodzież starszych klas o opiekę nad młodszymi koleżankami i kolegami, a rodziców o pomoc i współpracę w opiece nad młodzieżą Zespołu Szkół. Dyrektor wspomniał, że rozpoczęcie roku szkolnego zbiega się z 69 rocznicą wybuchu II Wojny Światowej, w której śmierć poniosło 6 mln Polaków, podkreślając wagę wolności w naszym życiu. Zaznaczył również, że we wrześniu 2008 roku obchodzić będziemy 105 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły, ks. dra Jana Zwierza, który – przede wszystkim – życzyłyby sobie, aby uczniowie Zespołu Szkół byli dobrze wykształceni, co jest obecnie także głównym celem Zespołu Szkół.Po wystąpieniu dyrektora Mariusza Pilcha głos zabrał przewodniczący Komisji Oświaty, Stanisław Fąfara. Przywitał dyrekcję, grono pedagogiczne, młodzież i rodziców, podkreślając jak cenny jest dla niego związek z Zespołem Szkół. Pan Fąfara odczytał - w imieniu Starosty, Józefa Rojka i całego Zarządu Powiatu – życzenia pomyślności w nowym roku szkolnym skierowane zarówno do nauczycieli, jak i młodzieży szkolnej. Uczniom życzył zapału i chęci do nauki, a nauczycielom dużo sił i wielu sukcesów na drodze zawodowej. Następnie - już w swoim własnym imieniu – podkreślił, że dzień rozpoczęcia roku szkolnego jest okazją do wspólnego spotkania, podczas którego odnieść się można do tego co było, jest i będzie. Przypomniał postać ks. dra Jana Zwierza i swoją z nim współpracę oraz sprawy, jakie były dla Patrona Zespołu Szkół najistotniejsze. Stanisław Fąfara zwrócił uwagę na zmiany jakie zaszły w Zespole Szkół w przeciągu ostatnich miesięcy. Na koniec życzył wszystkim przybyłym wszelkiej pomyślności w nowy roku szkolnym. Następnie wszystkich zgromadzonych przywitała przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Sulikowska. Zwróciła się ona szczególnie do uczniów klas pierwszych, życząc im dużo zdrowia, wytrwałości, pomyślności, nawiązania nowych przyjaźni i wszystkiego dobrego w nowej szkole.Do przybyłych na uroczystość skierowała swe słowa następnie przewodnicząca Centralnej Rady Uczniowskiej, Karolina Dąbrowska, gratulując „pierwszakom” wyboru szkoły oraz życząc im wiele dobrego w nowym roku szkolnym i zapewniając, iż zawsze mogą liczyć na pomoc starszych koleżanek i kolegów.Po wysłuchaniu przemówień, nauczyciel Zespołu Szkół, pan Jerzy Harchut przeprowadził uroczyste ślubowanie klas pierwszych, a następnie odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez Zespół Pieśni i Tańca HALICZ. Po części artystycznej wicedyrektor Zespołu Szkół, pani Janina Pupa przedstawiła nowym uczniom dyrekcję, nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Po zakończeniu uroczystości młodzież szkolna rozeszła się do klas wraz z wychowawcami.

Diana Maślany, Renata Dumara

Poprawiony: sobota, 04 października 2008 20:26
 

Dzisiaj mamy:


wtorek
marca 2019
19

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Zdjęcia z galerii

Pracownie w ZS