Dzis jest 19.09.2019, imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda
advert 1
advert 2
advert 3
I Ty możesz zostać Mikołajem PDF Drukuj Email
wtorek, 20 grudnia 2011 18:51


Piękną inicjatywą uczniów było zorganizowanie koncertu charytatywnego ”Andrzejkowo – Mikołajkowego”. Młodzież nie tylko spontanicznie, niemalże przy pierwszych dźwiękach muzyki,  zaczęła tańce ale także poznawała tradycje andrzejkowe i mikołajkowe. Zespół „COBRA” z Marcinem Kowalskim z klasy II TOM stworzyli oprawę muzyczną, zaś uczennice z klasy II a LP – Mariola Sołtys i Karolina Kukla czuwały nad organizacją koncertu, porządku strzegła umundurowana klasa I LOS. Tegoroczny bal mikołajkowy był szczególnie ważny. Było to jubileuszowe, 15 spotkanie z Mikołajem. Przybyły na nie dzieci z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Ropczycach, młodsze rodzeństwo uczniów naszej szkoły, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej wraz z opiekunami oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie. Zgromadzonych gości powitała wspaniała orkiestra oraz Pan Mariusz Pilch, dyrektor Zespołu Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.


Rytmiczna muzyka od razu porwała wszystkich do wspólnej zabawy.  Wzruszającym momentem było przybycie Mikołaja, którego z okrzykiem radości i uściskami, łzami
w oczach przywitały dzieci.


I nareszcie nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila, wręczanie prezentów przez „Pana
z białą brodą”. Ustawiła się długa kolejka niecierpliwych dzieci. Paczki były ogromne, pełne słodyczy, kosmetyków i oczywiście zabawek. Mikołaj zmęczony długą drogą wręczał je stopniowo słuchając wierszyków, piosenek, skeczy przygotowanych specjalnie na ten dzień.


Pełnią szczęścia był moment gdy Mikołaj wziął dzieci na kolana lub dołączył
do tańczących
i niezmiernie cieszących się podarków uczestników balu.  Dodatkową atrakcją były konkursy przygotowane przez  młodzież, nagradzane pięknymi upominkami. Orkiestra; „BRACIA GP” (w składzie: Alicja Łabaj, Marek i Michał Gajewski, Darek
i Marcin Podsiadło, Kuba Frodyma) tak wspaniale grała, a Michał, członek zespołu, zapraszał do  coraz ciekawszych zabaw, że żal było się rozstać. Jednakże to co dobre, szybko się kończy.


Ogromne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy od samego początku
byli z nami i pomagali w organizacji akcji „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”: Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Zakłady Magnezytowe INVEST S.A., Pan Stanisław Misztaldyrektor naczelny, i Pani Edyta Boś – Sudzucker Polska S.A. Ropczyce, Pan Florian Żuczek - Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ropczycach sp. z o.o., Państwo Grażyna i Stanisław Rymut, Pan Leszek Walczyk Gminna Spółdzielnia S.Ch. Ropczyce, Pani Barbara Dziedzic – Skrzyszów, Pan Robert Styś – Firma „ROBERT” Ropczyce, Pan Ludwik Para – Firma H.U.P.„WOD KLIK” Lubzina, Państwo Halina i Bogusław Marć – „MOTEL SUPER 6”, Pan Krzysztof Maciołek Piekarnia „MK” Państwo Maria i Dawid Ostereicher, Pan Stanisław Fąfara.


Dziękujemy również wszystkim, którzy w kolejnych latach przyłączali się do nas,
a także w tym roku wsparli akcję: Pan Waldemar Cesarz – AUTOSZLIFY Ropczyce,
Pan Paśko – Zakład Przetwórstwa H.A. Masarska 7, Pani Bogusława Maria Rydzewska, Gabinet Stomatologiczny „ESTIMA” SC Ropczyce, Gabinet „WET.USWET” SC Ropczyce, Bank Spółdzielczy w Ropczycach, Pan Mieczysław Cierpiał,
Pan Kazimierz Marchut, Pan Kazimierz Frydło – Firma HU „CENTUŚ” Gnajnica,
Pan Rafał Frydło HHD „MARYCHA”
.   


Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy z wielkim entuzjazmem zaangażowali się
w zorganizowanie Balu Mikołajkowego, Byli to: Tomasz Szaraniec - klasa IV TO – który wcielił się w rolę Miołaja, uczniowie klasy IV TEH: Bernadeta Kipa, Iwona Szybała, Magdalena Cisło, Marzena Opiela, Iwona Sroka, Agnieszka Zygmunt, Dominika Wcisło, Barbara Majka, Piotr Świderski, Urszula Hadław, Kamil Basara, Damian Cesarz, Dominik Chmara,  Kamil Kolebuk, Damian Jaworek, uczennice klasy IV THT: Klaudia Bukowska, Mariola Frydło, Katarzyna Błażejowska, Monika Janowska, Agnieszka Wozowicz, Marta Stasiowska, Aneta Kamińska, Rafał Mosior z klasy II FH – czuwał nad dokumentacją fotograficzną balu.


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”


 
Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i życzymy


DUŻO ZDROWI, RADOŚCI I MIŁOŚCI Z OKAZJI ŚWIĄT
 BOŻEGO NARODZENIA,
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
W NOWYM 2012 ROKU.


Za 15-letnią współpracę, pomoc i zrozumienie dziękują opiekunowie
 i współorganizatorzy akcji Aldona Majewska Dudek i Janina Barcińska.

Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2012 12:40
 

Dzisiaj mamy:


czwartek
września 2019
19

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Zdjęcia z galerii

Pracownie w ZS