Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

Sport i rekreacja

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterW tym tygodniu22045
mod_vvisit_counterW tym miesiÄ…cu89437
mod_vvisit_counterLicznik13271130
Światowy Dzień Walki z AIDS PDF Drukuj Email
wtorek, 10 stycznia 2012 08:15

Program spotkania zawierał wystawę plakatów, prezentacje multimedialną opracowaną przez Natalię Ochał z klasy IIIb LP oraz scenkę odegraną przez uczniów Zespołu Szkół, której tematyka dotyczyła zachowań i reakcji osób na wieść, że ich przyjaciel choruje na AIDS. Następnie przeprowadzona została ankieta, która miała na celu sprawdzić wiedzę uczniów na temat zagrożeń związanych z tą chorobą, sposobów zarażenia.
Pani Dorota Wiater objaÅ›niÅ‚a nam, na czym polega walka z AIDS. ZwróciÅ‚a także uwagÄ™ na prawidÅ‚owÄ… postawÄ™ wobec osoby zarażonej.

Spotkanie to pozwoliÅ‚o nam uÅ›wiadomić sobie jak wielkie zagrożenia niesie ta choroba. Należy jednak pamiÄ™tać, że nie zarazimy siÄ™ niÄ… przez rozmowÄ™ czy dotyk osoby zakażonej.  BezpoÅ›rednie zagrożenie wynika z kontaktów pÅ‚ciowych i z krwiÄ… osoby chorej.

Pamiętajmy, że nie należy bać się osób z AIDS, wręcz przeciwnie, należy im pomagać
i wspierać.

Artykuł opracowały: