Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Przedsięwzięcia realizowane w Zespole Szkół PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:50

26 stycznia odbędzie się organizowany corocznie Koncert Kolęd i Pastorałek. Będzie to już 13 przegląd organizowany przez Zespół Szkół. Biorą w nim udział wszystkie chętne szkoły z powiatu. Celem przeglądu jest umożliwienie młodym artystom zaprezentowania się przed szeroką publicznością, propagowanie wartości chrześcijańskich i narodowych, integracja lokalnego środowiska, a także promocja wspólnego śpiewania kolęd
i pastorałek.

Wydarzenia, które wpisały się na stałe w kalendarz imprez Zespołu Szkół to także Walentynki, Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Bale Studniówkowe, Pożegnanie karnawału organizowane dla dzieci przez Szkolne Koło PCK i wiele innych.

Nasza szkoła w tym roku szkolnym aktywnie uczestniczy w programach Szkoła bez przemocy, Szkoła z klasą 2.0 oraz Szkoła Nowych Technologii w ramach których odbywają się różne spotkania, na których nauczyciele i młodzież realizują wiele zadań ściśle związanych z założeniami programów.

Zespół Szkół bierze również udział w realizacji innowacyjnego Projektu „Krok
w przedsiębiorczość
”. Głównym celem Projektu „Krok w przedsiębiorczość” jest zaprojektowanie i pilotażowe wdrożenie testujące (w woj. małopolskim i podkarpackim) innowacyjnego programu kształtowania postaw przedsiębiorczych, rozwijania kompetencji matematycznych i umiejętności komputerowych w szkołach ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza http://www.zsropczyce.edu.pl na której znajdują się informacje o planowanych wydarzeniach, a także relacje z odbytych już imprez. Informacje także można zdobyć na stronie szkolnej gazetki internetowej TECHNIK pod adresem http://zsgazeta.110mb.com/gazeta/

Renata Dumara

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2012 19:08