Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Uczniowie Zespołu Szkół

im. ks. dra Jana Zwierza

sprzątają świat!

W dniach 19 – 21 września 2008 roku odbyła się jubileuszowa XV edycja Międzynarodowej Kampanii „Clean up the World” w Polsce zwana „Akcją Sprzątania Świata”.

Jak co roku krajowym koordynatorem tej akcji była Fundacja Nasza Ziemia, a lokalnymi organizatorami – szkoły, samorządy i organizacje społeczne. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: „Ziemia w twoich rękach”.

W Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza akcja sprzątania świata, ze względu na złe warunki atmosferyczne odbyła się z tygodniowym opóźnieniem 20 września.
Akcja rozpoczęła się 26 września o godz. 800 zbiórką uczniów w szkole. Każda klasa otrzymała worki na śmiecie i jednorazowe rękawiczki. Po podzieleniu się na mniejsze grupy, odpowiedzialne za zbiórkę określonego rodzaju śmieci wyruszyliśmy na sprzątanie „naszej małej ojczyzny”.
Poszczególne okolice naszego miasta sprzątały wyznaczone klasy pod opieką nauczycieli – wychowawców:

• 1 LOS – pod opieką pani Anny Klimek – ul. Kościuszki i okolice Super Samu,
  • 1 A LP – pod opieką pani Anity Bieniasz – ul. Św. Barbary i ul. Iwaszkiewicza.
  • klasa 2 TEH – pod opieką pani Agaty Kuczek – ul. Zielona i Strażacka,
  • klasa 3 TE – pod opieką pani Aldony Majewskiej-Dudek – ul. Wyszyńskiego (od ZOZ-u w kierunku Witkowic),
  • klasa 3 THT – pod opieką pani Urszuli Pająk – ul. 3 Maja,\

Rezultatem naszych „zmagań” były worki pełne śmieci w następujących ilościach:

• szkło – 6,5 worka
  • plastik – 8 worków
  • metal – 2,5 worka
  • papier – 6,5 worka
  • odpady samochodowe – 4 sztuki
  • pozostałe odpady – 3 worki

Zabezpieczone worki zostawiliśmy w wyznaczonych miejscach, z których miały być wywiezione na wysypisko śmieci. Cała akcja przebiegała bardzo sprawnie i miło. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy byli w dobrych humorach i zgodnie deklarowali swój udział w przyszłorocznym sprzątaniu świata.

Uczniowie klasy 2 TEH z Wychowawcą

Poprawiony: piątek, 17 października 2008 13:13