Dzis jest 27.09.2020, imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień Kariery Zawodowej PDF Drukuj Email
czwartek, 08 marca 2012 08:54

DZIEŃ  KARIERY  ZAWODOWEJ


W czwartek 23 lutego br  w ramach projektu „Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe” zorganizowany został  Dzień Kariery Zawodowej.   Młodzież klas maturalnych, biorąca udział w projekcie  miała możliwość spotkać się z przedstawicielami Zakładów pracy (potencjalnymi pracodawcami), uczelni (dla zainteresowanych studiami) oraz instytucji rynku pracy (Powiatowego Urzędu Pracy).

 


Zakłady pracy reprezentowali: Stanisław Kardyś, właściciel dużej firmy z branży mechanicznej, „Piast” Kolbuszowa, oraz  Katarzyna Jakubowicz, dyr. ds. personalnych Zakładu  Kide- Gloria Ropczyce. Mówili oni swoich zakładach pracy,  o oczekiwaniach pracodawcy wobec potencjalnych pracowników, oraz  swojej ocenie rynku pracy.

 

 

Stanisław Kardyś - właściciel Firmy "Piast"

 

 

Katarzyna Jakubowicz, dyr. ds. personalnych Zakładu  Kide- Gloria


Uczelnie reprezentowali: Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier Wyższej Szoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, oraz Tomasz Swiętoń z Wyższej Szkoły Inżynieryjno- Ekonomicznej w Rzeszowie. Mówili oni  profilach kształcenia na swoich uczelniach, możliwości zatrudnienia, po ukończeniu danych kierunków studiów, oraz analizie rynku pracy z perspektywy uczelni.

 

 

Barbara Leśniak, Kierownik Biura Karier Wyższej Szoły Informatyki i Zarządzania



Tomasz Swiętoń z Wyższej Szkoły Inżynieryjno- Ekonomicznej


Instytucje rynku Pracy reprezentowali: Ryszard Świętoń, v-ce dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, oraz Marta Fąfara, doradca zawodowy  PUP Ropczyce. Zapoznali oni młodzież klas maturalnych  z kierunkami działań urzędów pracy oraz analizą  aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Pani Marta przybliżyła także podstawowe problemy
z zakresu poszukiwania pracy i pierwszego kontaktu z potencjalnym pracodawca.

 

 

Marta Fąfara, doradca zawodowy  PUP Ropczyce

 

 

Ryszard Świętoń, v-ce dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy


Warto dodać,  że w ramach projektu w Szkole  funkcjonuje Szkolny Ośrodek Kariery /SzOK/. W ramach  jego działania, zrealizowano cykl zajęć z doradztwa zawodowego dla  klas kończących naukę.  Obecnie trwa gromadzenie zasobów (literatura i inne pomoce dydaktyczne), potrzebnych do realizacji zajęć  z zakresu doradztwa zawodowego przez nauczycieli, w ramach np. godzin wychowawczych. Pełnione są także dyżury, w czasie których zainteresowani nauczyciele i uczniowie mogą skorzystać z pomocy  wysoko kwalifikowanego doradcy zawodowego.


Te i inne działania projektowe powinny lepiej  przygotować swoich absolwentów
do odnalezienia się na coraz trudniejszym rynku pracy, a także  dobrze przygotować
do realizacji sukcesem swojej  kariery zawodowej.


Opr. St. Wójciak 

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2012 09:28
 

Dzisiaj mamy:


niedziela
września 2020
27

Pogoda dla Rzeszowa