Dzis jest 04.07.2020, imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
advert 1
advert 2
advert 3
Żółty Tydzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2012 11:05

XXIV edycja akcji Żółty Tydzień


Bądź świadomy! Nie ryzykuj – zaszczep się!


W dniach od 12 do 24 marca odbędzie się XXIV edycja ogólnopolskiej akcji Żółty Tydzień. Jej ideą jest edukacja na temat zagrożeń związanych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A (WZW A) i typu B (WZW B) oraz popularyzacja szczepień ochronnych, jako skutecznej profilaktyki tych chorób.Punkty szczepień biorące udział w akcji Żółty Tydzień oferują szczepionkę skojarzoną, uodparniającą przeciwko obu typom wirusa (standardowy schemat szczepień składa się z 3 dawek – pierwszą dawkę podaje się w dowolnie wybranym terminie, drugą dawkę po upływie 1 miesiąca, a trzecią po 6 miesiącach od podania pierwszej dawki) oraz szczepionki monowalentne, czyli takie, które chronią przed jednym z typów wirusa.


W przypadku WZW typu A podaje się szczepionkę w 2 dawkach, drugą dawkę
w dowolnym czasie pomiędzy 6. mies. a 5. rokiem, (ale najlepiej w odstępie 6-12 miesięcy). Podstawowy schemat szczepienia przeciwko WZW typu B obejmuje 3 dawki, drugą po miesiącu od pierwszego szczepienia a trzecią po 6 miesiącach od pierwszej dawki. Tylko przyjęcie pełnego cyklu szczepienia zapewnia długotrwałą ochronę przed zakażeniem wirusem zapalenia wątroby typu A i typu B.


Zespół Promocji Zdrowia

Poprawiony: wtorek, 13 marca 2012 11:43
 

Dzisiaj mamy:


sobota
lipca 2020
04