Dzis jest 16.04.2024, imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Sport i rekreacja

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterW tym miesiÄ…cu75386
mod_vvisit_counterLicznik13257079
XIII Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2012 09:47

Powitali wiosnę…śpiewająco…

21 marca 2012 roku w Powiatowym Centrum Kultury odbyÅ‚ siÄ™  XIII  Szkolny Konkurs Piosenki ObcojÄ™zycznej. Celem konkursu byÅ‚a prezentacja i popularyzacja piosenek różnych krajów oraz  promowanie mÅ‚odych talentów.
W konkursie wzięło udziaÅ‚  13 wykonawców. UsÅ‚yszeliÅ›my 15 piosenek w jÄ™zyku angielskim, rosyjskim i niemieckim.
Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Gabriela Veith, pani Maria Strzępka, pani Ewelina Marciniec, pani Aneta Bochenek oraz pan Andrzej Świniuch. Przyznano dwa I miejsca – Dorota Tomaszewska (język angielski) i Marcin Ogrodnik (język rosyjski), dwa II - Marta Kubik (język rosyjski) i Ewa Wojnarowska (język angielski), a także dwa III miejsca- Aneta Sroka (język rosyjski) i duet - Natalia Myzia i Kamila Wrona (język angielski).

Wyróżnienie otrzymali Dariusz Nowak i Sebastian Petyniak (piosenka niemiecka).

Zwycięzców będziemy mogli usłyszeć raz jeszcze na Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, który odbędzie się 17 kwietnia.

Anita Bieniasz

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2012 09:50