Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
czwartek, 19 kwietnia 2012 10:21

Z przyjemnością informujemy, że wszyscy nasi uczniowie zostali laureatami Festiwalu.

I miejsce w kategorii język angielski zdobyła Ewa Wojnarowska – za piosenkę „I will Always Love You” z repertuaru Whitney Houston. II miejsce w tej samej kategorii zajęła Dorota Tomaszewska, która wykonała piosenkę „Need you now” (Lady Antebellum).

I miejsce w kategorii język rosyjski otrzymał Marcin Ogrodnik, który zaprezentował piosenkę „Obychnaya istoria” z repertuaru króla rosyjskiej estrady- Filipa Kirkorova,
a III - Marta Kubik - za piosenkę Julii Savichevoy- „Vysoko”.

Marta i Marcin reprezentowali również naszą szkołę już wcześniej - jako finaliści
II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Rosyjskiej - od tradycji do współczesności pod hasłem – „ Od czego zaczyna się ojczyzna”, który odbył się  dniach 28-29 marca 2012 roku w Łodzi.

Występ naszych solistów został ciepło przyjęty przez łódzką publiczność, a piosenki
w wykonaniu Marcina znalazły uznanie wśród jurorów, czego wyrazem było przyznanie mu zaszczytnego III miejsca w kategorii solistów.

W kategorii język niemiecki, reprezentujący nas - Sebastian Petyniak i Dariusz Nowak zaśpiewali piosenkę „Du hast” (Ramsteinn) i zdobyli wyróżnienie.

Gratulujemy naszym Uczniom sukcesu i, oczywiście, życzymy następnych Smile

anbe