Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
Pożegnanie maturzystów PDF Drukuj Email
piątek, 04 maja 2012 05:09

Jako pierwszy głos zabrał dyrektor Mariusz Pilch, który pogratulował uczniom klas maturalnych pomyślnego ukończenia nauki na etapie szkoły średniej, przypomniał,
że wkraczają teraz w okres dorosłego życia, pełen różnego rodzaju wyzwań i trudnych sytuacji, w którym najważniejsza będzie umiejętność wzięcia odpowiedzialności za własne czyny i wybory, na koniec życzył młodym ludziom wiele szczęścia i wytrwałości oraz powodzenia na egzaminach maturalnych. Do serdecznych życzeń i gratulacji dołączyli się przybyli na uroczystość goście, którzy również w ciepłych słowach pożegnali tegorocznych absolwentów. Na koniec do starszych kolegów i koleżanek swoje słowa skierował przewodniczący Centralnej Rady Uczniowskiej Kamil Saj, dziękując dotychczasowemu samorządowi za ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły oraz życząc wszystkim maturzystom przysłowiowego „połamania pióra” podczas nadchodzących egzaminów.

Po uroczystych przemówieniach, uczniom którzy w całym cyklu kształcenia osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, wręczone zostały świadectwa dojrzałości oraz nagrody książkowe. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy szczególnie aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły, rozwijając swoje pasje i zainteresowania, a także wykazali się ogromnym poświęceniem i zaangażowaniem w zajęcia pozalekcyjne, przyczyniając  się do promocji szkoły.

Uroczyste spotkanie zakończone zostało występem Szkolnego Teatru „Na zakręcie”. Uczniowie pod opieką polonistek Małgorzaty Bieniasz i Renaty Tobiasz przygotowali kabaret, dzięki któremu uroczystość – mimo, swojego lekko nostalgicznego charakteru, zakończyła się pogodnie, a jej uczestnicy z uśmiechem udali się do klas, w których rozdane zostały pozostałe świadectwa dojrzałości, a maturzyści pożegnali się ze swoimi wychowawcami.

Wszystkim tegorocznym maturzystom dziękujemy za to, że byliście z nami i życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych!

Diana Dumara

Poprawiony: piątek, 04 maja 2012 12:12