Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Akcja honorowego krwiodawstwa PDF Drukuj Email
wtorek, 30 października 2012 14:23

AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

W grudniu odbędzie się w naszej szkole akcje honorowego oddawania krwi organizowana
w porozumieniu z RegionalnÄ… StacjÄ… Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.
Wszystkich pracowników szkoły oraz pełnoletnich uczniów pragnących podzielić się
tym cennym darem z innymi zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

Należy pamiętać, aby w dniu oddawania krwi być zdrowym, wypoczętym i po spożyciu lekkiego posiłku. Bezpośrednio przed donacją i dzień wcześniej nie można pić alkoholu. Trzeba zgłosić się z dokumentem tożsamości. Więcej informacji na temat stanu zdrowia honorowych dawców na stronie http://www.darkrwi.info.pl/portal/pokaz/7/kto-nie-moze-oddac-krwi.

Bezpośrednio po oddaniu krwi ( jednorazowo pobiera się 450 ml) dawca otrzymuje 8 czekolad lub posiłek regeneracyjny o wartości 4500 kcal. Przysługuje mu także w tym dniu zwolnienie od pracy i nauki.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Kontakt - w bibliotece szkolnej.

D. Mucha

Poprawiony: wtorek, 30 października 2012 14:29