Dzis jest 16.04.2024, imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
Dzień Edukacji Narodowej - 2012 PDF Drukuj Email
środa, 31 października 2012 12:01

Do zebranych ciepłe słowa podziękowań za trud pracy z młodzieżą skierował Dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Pilch. Następnie wyróżnił kilkunastu nauczycieli za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrody Dyrektora otrzymali: W. Baran, D. Dumara,
A. Hajnas, j. Harchut, A. Klimek, R. Kopala, R. Kopciuszyński, M. Maroń, U. Mita,
R. Niewiarowski, B. Pawełek, A. Róg, W. Sieroń, Janina Słodyczka i R. Tobiasz
.

Nagrody swoim pracownikom B. Dudka, Z. Raś oraz J. Mytych wręczył także Dyrektor CKP Tadeusz Strzyż.

Z tej okazji młodzież pod opieką pani Małgorzaty Bieniasz przygotowała okolicznościowe plansze w szkole i występ Kabaretu „Na zakręcie” pt. „Instrukcja odróżnienia nauczyciela od ucznia”.

Instrukcja  w zabawny sposób wskazywała różnice między tymi osobami, nie zawsze oczywiste na pierwszy rzut oka.
Kto na lekcji kręci się na krześle, odpisuje zadanie domowe, je bułkę w rozmiarze XXXL, poprawia makijaż, żuje gumę, zapomniał spódnicy, ma dekolt do pępka? Na pewno nie nauczyciel.

Kto opowiada coś z zacięciem, choć nikt go nie słucha, maże kredą po tablicy (i po sobie), załamuje ręce nad „artystycznym” zeszytem do wszystkiego i zazdrości przytulania się na przerwach? Na pewno nie uczeń.
Uczniowie, licząc na poczucie humoru pedagogów,  wykonali również kilka satyrycznych piosenek własnego autorstwa do melodii znanych przebojów, np. Słodki drań , Słodycze („Gdy widzę tablicę, to krzyczę…”), Powiedz („Wstań, powiedz, czy ściągę masz…”) czy Kosiarka („Kosiarka mówią mi”…), ukazujących prawdziwą naturę nauczycieli.
Sądząc po reakcji rozbawionych widzów, występ debiutujących aktorów (J. Maroń,
P. Plezia, M. Sikora, D. Kania, M. Ogrodnik
i G. Zdziebko) można zaliczyć do udanych,
z niewielką improwizacją, oczywiście, jak to bywa w kabarecie.

Ostatnim punktem programu był efektowny koncert grupy wokalnej  ZPiT „Halicz” przygotowanej przez Ryszarda Niewiarowskiego.

Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: środa, 31 października 2012 12:13