Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Wyjazd do Niska PDF Drukuj Email
czwartek, 08 listopada 2012 06:56

Odbyły się one w Ośrodku Szkoleniowym Straży Pożarnej w Nisku i obejmowały zajęcia wykładowe, sprawnościowe, musztrę oraz kurs podstawowy pierwszej pomocy. Młodzież miała okazję uzyskać informacje na temat struktury organizacyjnej straży pożarnej,  zadań, jakie ma do wykonania , a także zapoznać się z wymaganiami jakie musi spełniać kandydat, chcący podjąć  naukę w szkołach pożarniczych i służbę w straży pożarnej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach informujących o skuteczności gaszenia pożarów, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz prezentujących zasady działania sprzętu gaśniczego i ratowniczego, którym dysponuje straż.

Zajęcia spotkały się z wielkim zainteresowaniem młodzieży.

Być strażakiem” -  to marzenie wielu młodych ludzi, ale od marzeń do ich realizacji daleka droga. Warto jednak podjąć trud, aby w przyszłości pomagać ludziom.

Poprawiony: piątek, 09 listopada 2012 11:05

Dzisiaj mamy: