Dzis jest 19.09.2019, imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda
advert 1
advert 2
advert 3
„Zielono mam w głowie…” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 lipca 2013 09:55

„Zielono mam w głowie…”


Ostatnie spotkanie uczniów kończących naszą szkołę odbyło się 26 czerwca 2013r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.


W części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście i Dyrektor szkoły Mariusz Pilch, życząc absolwentom udanego startu w dorosłe samodzielne życie i prosząc, aby pamiętali
o miejscu, w którym spędzili ostatnie beztroskie lata. Do życzeń dołączył się także przewodniczący szkoły Kamil Saj.

Następnie Dyrektor wręczył nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i aktywności
w pracy na rzecz szkoły, m.in. odchodzącym członkom Kółka Teatralnego.


Część nieoficjalną przygotowało Kółko Teatralne „Na zakręcie” z panią Małgorzatą Bieniasz. Słowa wiersza Kazimierza WierzyńskiegoZielono mam w głowie” stały się tytułem programu kabaretowego dedykowanego tegorocznym absolwentom.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
01/13 

Aby rozstanie nie było zbyt smutne, aktorzy i muzycy starali się ich rozweselić scenkami przedstawiającymi życie szkolne z przymrużeniem oka. Motywem przewodnim była reforma systemu edukacji przeprowadzona przez ucznia (Patryk Ochab z kl. 2TMS), który w tajemniczy sposób stał się dyrektorem. Wprowadził rewolucyjne zmiany w szkole: lekcje 20-minutowe, przedmioty łączone, żadnego przymuszania do nauki, skracanie spódnic i pogłębianie dekoltów, obowiązkowe przytulanie się i łączenie w pary.


„Zdolni” uczniowie zaprezentowali próbki swego talentu, np. najkrótsze wypracowanie
z języka polskiego: „Błysnęło , huknęło, popadało … i przestało!

Odpytywani byli tylko nauczyciele, musieli znać odpowiedzi na pytania z bardzo różnych dziedzin wiedzy, np. Czy można utonąć w powodzi myśli? W którym miejscu zaczyna się kula? Czy bratek ma brata? Czy głos sumienia może mieć chrypkę? Itp.


Po zabawie nastąpił na pewno czas mokrych chusteczek, czas refleksji i niełatwych pożegnań z wychowawcami i innymi nauczycielami. Ale także świadomość, że zawsze mogą odwiedzić swoją szkołę i będą tu mile widziani.


Szkolne Kółko Teatralne „Na zakręcie” przyłącza się do życzeń dla absolwentów: życzymy Wam dobrej, ciekawej i pełnej twórczych pomysłów przyszłości!


Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: środa, 03 lipca 2013 10:04
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 163 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS