Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Rocznica wiktorii wiedeńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 października 2013 07:19

Młodzież Zespołu Szkół uczestniczy w uroczystościach religijno-patriotycznych w Sanktuarium Matki Bożej ropczyckiej
– wotum wiktorii wiedeńskiej


Dyrekcja Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza pozytywnie odpowiedziała na zaproszenie księdza Proboszcza ropczyckiej fary w celu uświetnienia uroczystości „Kościółkowych” 12 września  2013 r. licznym udziałem młodzieży.


zobacz zdjęcia w galerii


12 września 2013 r. w Sanktuarium Matki Bożej odbyła się uroczysta Msza św. odpustowa poświęcona 330 rocznicy zwycięstwa Polaków nad Turkami pod Wiedniem. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Edward Białogłowski, który przypomniał wydarzenia z 12 września 1683 r. i zwracając się do licznie zgromadzonej młodzieży ropczyckich szkół przypomniał cechy człowieka – patrioty i katolika, tak samo aktualne dziś jak 330 lat temu. Biskup podziękował za wystawione Poczty Sztandarowe, pochwalił piękne mundury i uroczysty szyk honorowy młodzieży z klas mundurowych i zaprosił wszystkich zebranych na podobne uroczystości za rok.
W tej podniosłej religijno-patriotycznej uroczystości uczestniczyły klasy: 2PW, 3PW i 3PP pod opieką księdza Artura Michalskiego i nauczycieli: Anety Dylskiej, Janiny Słodyczka, Józefa Słodyczki i Wojciecha Sieronia.


Młodzież Zespołu Szkół zdobywa wiedzę nie tylko ucząc się w klasach szkolnych, ale uczy się życia poprzez aktywne uczestnictwo w życiu środowiska lokalnego. Godnie stara się naśladować swojego Patrona, ks. Jana Zwierza, który był wielkim społecznikiem
i miłośnikiem Ropczyc.


Janina Słodyczka

Poprawiony: piątek, 18 października 2013 07:32
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 173 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS