Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
XIII Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 października 2013 11:24

XIII Dzień Papieski w Bibliotece Szkolnej


Już dwunasty raz Biblioteka Szkolna uczestniczyła w obchodach Dnia Papieskiego pod hasłem Jan Paweł II Papież dialogu. W bieżącym roku szkolnym nauczyciele bibliotekarze w czytelni biblioteki stworzyli cykl gazetek i ekspozycję wydawnictw dotyczących Papieża Polaka oraz utworów Jego autorstwa. Ponadto we współpracy
z katechetami z Liceum Ogólnokształcącego im T. Kościuszki, Zespołu Szkół
im. ks. dra J. Zwierza oraz Zespołu Szkół Agro-Technicznych w Ropczycach został zorganizowany konkurs na temat znajomości życia, najważniejszych publikacji i tematów nauczania bł. Jana Pawła II.


Koordynatorem konkursu był ks. B. Hahn, katecheta z Liceum Ogólnokształcącego
w Ropczycach. Konkurs miał formę testu pisemnego. Młodzież ropczyckich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała na dwóch szczeblach – wewnątrzszkolnym, który odbył się 16 października i wyłonił po trzech laureatów z każdej uczestniczącej szkoły do finałowego etapu międzyszkolnego, który miał miejsce 24.10.2013 r. w czytelni biblioteki. Po zaciętej rywalizacji komisja konkursowa, w skład której weszli: ks. B. Hahn,
pan R. Wszołek oraz nauczyciele bibliotekarze Lucyna Sokołowska, Dorota Mucha
i Dorota Pleśniak, wyłoniła laureatów:


I miejsce: Matysek Przemysław ZS Agro-Technicznych
II miejsce: Maksymilian Marć LO im. T. Kościuszki
III miejsce: Agnieszka Skworzec LO im. T. Kościuszki
IV miejsce Daniel Kania ZS im. ks. dra. J. Zwierza   


Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów miało miejsce 24.10.2013 r. w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół im. ks. dra. J. Zwierza i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Organizatorzy i członkowie jury wręczyli dyplomy oraz atrakcyjne nagrody laureatom oraz wszystkim uczestnikom. Dodatkowo uroczystość uświetnił słodki poczęstunek  dla wszystkich uczestników w formie kremówek ufundowanych przez nauczycieli bibliotekarzy.
   
Nauczyciele bibliotekarze serdecznie dziękują Radzie Rodziców Zespołu Szkół
im. ks. dra J. Zwierza za dofinansowanie nagród.nauczyciele bibliotekarze


Poprawiony: środa, 30 października 2013 12:32
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 166 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS