Dzis jest 26.06.2019, imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny
advert 1
advert 2
advert 3
Odpowiedzialność karna nieletnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 20:21

Odpowiedzialność karna nieletnich


W dniach 17 i 22 X oraz 29 XI 2013 r. odbyły się w spotkania uczniów klas pierwszych naszej szkoły z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach Panią st. asp. Anną Malinowską na temat „Odpowiedzialność Karna Nieletnich”.Pani Anna Malinowska poruszyła tematy bliskie naszej młodzieży a mianowicie: przybliżyła przepisy, które mówią o cyber przemocy, nękaniu sms-ami, naruszaniu nietykalności cielesnej, wymuszaniu, kradzieżach, bójkach, rozbojach i napaściach. Przekazała również wiedzę na temat uprawnień policji w trakcie przeszukań, kontroli, legitymowania oraz o możliwości uzyskania pomocy w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Nie pominięto również tematyki posiadania używania i udzielania wszelkich środków odurzających i jaka jest z tym związana odpowiedzialność karna.


Prelekcje prowadzone przez panią st. asp. Annę Malinowska cieszyły się dużym zainteresowaniem a przekazana wiedza powinna mieć bezpośrednie przełożenie na prawidłowa postawę uczniów w rożnych sytuacjach.

                           
Pedagodzy szkolni
                            Aneta Bochenek Agnieszka Rymut

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:30
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 155 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS