Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Konkurs z rachunkowości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 20:30

EKONOMIŚCI nie próżnują!


Współczesny rynek pracy bardzo wysoko stawia poprzeczkę absolwentom szkół zawodowych. Jest niezwykle wymagający i oczekuje profesjonalnej kadry pracowników.
Technikum Ekonomiczne w Ropczycach od 30 lat wypracowuje różnorodne metody pracy w zakresie kształcenia zawodowego. Wiedzę teoretyczną łączy z praktyczną obsługą firmy i nowoczesnymi metodami nauczania z zastosowaniem najnowszego oprogramowania. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają absolwentom na założenie i skuteczne prowadzenie własnej firmy, jak i zatrudnienie w firmach i instytucjach, w których wymagane są kompetencje z zakresu zarządzania.

tn_IMG_9825
tn_IMG_9827
tn_IMG_9828
tn_IMG_9829
1/4 


Na wysoki poziom kształcenia ekonomistów w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach składa się zarówno opinia absolwentów i pracodawców, wyniki konkursów
i olimpiad przedmiotowych, a przede wszystkim wysokie wyniki egzaminów zewnętrznych potwierdzających kwalifikacje zawodowe.  Sukcesem okazał się tegoroczny wynik egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista, absolwentów Technikum Ekonomicznego. Osiągnęli rewelacyjny wynik - 100% uczniów zdało egzamin. Tym bardziej cieszy fakt, że aż 8 osób na 18 zdających uzyskało wynik powyżej 95%. Tak wysokie wyniki znacznie przewyższają średnią województwa podkarpackiego – 82% i są wyższe od średniej krajowej aż o 25%.  Pełną satysfakcję osiągnęli dzięki systematycznej pracy, zaangażowaniu i wspólnym działaniu nauczycieli i uczniów.


Tradycję wytrwałej pracy i aktywności kontynuują młodsi koledzy – ekonomiści, którzy sprawdzili swoje umiejętności w olimpiadzie i konkursach ekonomicznych.


W grudniu 2014 r. rozpoczęła się kolejna, XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu
z Zakresu Rachunkowości pod patronatem Krajowej Izby Biegłych Rewidentów
i Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Podkarpacki.


Uczniowie klasy III i IV technikum ekonomicznego wzięli udział w I i II etapie konkursu. Etap I – szkolny, stanowi rundę kwalifikacyjną, w której swoją wiedzę z zakresu rachunkowości sprawdziło czworo uczniów z klasy III i pięcioro z klasy IV. Do etapu II przeszli najlepsi, czwartoklasiści, którzy osiągnęli 80% poprawnych odpowiedzi (Magdalena Szczepanek, Magdalena Ziarnik, Adam Jabłoński).
Konkurs z rachunkowości, to nie tylko doskonały sprawdzian wiedzy zdobytej na lekcjach rachunkowości, ale również podniesienie poziomu nauczania z rachunkowości, a także poszerzenie zainteresowań problematyką finansowej obsługi firmy i współczesnej rachunkowości.


Ekonomiści  sprawdzili również swoje siły w innym konkursie ekonomicznym  organizowanym przez Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku „Młody Ekonomista”. Hasło XII edycji podkarpackiego konkursu „Młody Ekonomista” to „Funkcjonowanie sektora Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw”. Konkurs objęty jest patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Z niezwykle szczegółowymi zadaniami zmierzyli się uczniowie klasy IV technikum ekonomicznego. Na etapie szkolnym wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze.


A. Majewska-Dudek

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:39
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS