Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Krwiodawstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 marca 2014 14:20

Najcenniejszy dar


13 marca bieżącego roku gościliśmy w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza ekipę
z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Zainteresowanie akcją krwiodawstwa było ogromne. Spośród ponad 80 naszych uczniów, którzy wyrazili chęć wzięcia w niej udziału, wybrano ponad 40 spełniających określone wymagania zdrowotne. Zaprosiliśmy do uczestnictwa także młodzież z Liceum Ogólnokształcącego. Swoją obecnością zaszczycili nas również stali krwiodawcy.Młodzież, która z przyczyn zdrowotnych (np. zbyt niskiego poziomu hemoglobiny we krwi) nie została zakwalifikowana do donacji, może skorzystać, już 8 maja, z przyjazdu ekipy RCKK do Centrum Kultury w Ropczycach. Należy pamiętać, że zapotrzebowanie na krew jest największe latem. Warto wtedy udać się do któregoś z punków krwiodawstwa.


Następną akcję w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza zaplanowano na wrzesień. Zachęcamy, aby podzielić się tym najcenniejszym lekiem, którego nie udało się wyprodukować nawet w najnowocześniejszym laboratorium.


Dorota Mucha
Monika Kubik

Poprawiony: wtorek, 18 marca 2014 14:31
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS