Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 25 marca 2014 08:22

„Grand Prix” uczennicy Zespołu Szkół
na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim


21 marca 2014 roku w Biłgoraju odbył się Ogólnopolski Konkurs Recytacji W daleką drogę bierz ze sobą przyjaciół”, poświęcony twórczości rosyjskiego poety Siergieja Michałkowa
Organizatorami Konkursu byli : Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju oraz Biblioteka Rosyjskiej Literatury im. Siergieja Michałkowa w Biłgoraju. Patronat honorowy nad imprezą objęła Rosyjska Fundacja Kultury.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.zobacz fotoreportaż z tej imprezy


Celem Konkursu było motywowanie uczniów do poznawania literatury rosyjskiej, doskonalenie poprawności wymowy języka rosyjskiego, a także stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania umiejętności językowych i artystycznych.

Zmagania uczestników oceniało międzynarodowe jury na czele z panią Alicją Jachiewicz-Schmidt (znaną polską aktorką teatralną i filmową). W skład jury weszli ponadto: dr hab. Ludmiła Szypielewicz – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli
i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Liubow Sieliutina (aktorka znanego moskiewskiego Teatru na Tagance), Natalia Szemiakina (Dyrektor  Międzynarodowej Szkoły Języka Rosyjskiego i kultury w Rosji ) i Michaił Błyścik (muzyk, artysta, wykładowca w.w szkoły).


Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowały dwie uczennice Technikum (przygotowane przez nauczyciela języka rosyjskiego - Anitę Bieniasz) - Marcelina Paśko i Karolina Chmielowiec, które zaprezentowały wiersze  Siergieja Michałkowa „Trzydzieści sześć i pięć” oraz - „Chłopiec przyjaźnił się z dziewczyną”.
Po wysłuchaniu prezentacji wierszy, jury wytypowało do finału Konkursu 10 osób. Wśród finalistów znalazła się Karolina Chmielowiec. Jej występ bardzo spodobał się jurorom, czego wynikiem było przyznanie Jej głównej nagrody Konkursu - „ Grand Prix”.  Karolina (wraz z drugim zdobywcą  Nagrody - Arturem  Margielewskim – uczniem Publicznego LO Politechniki Łódzkiej) będą  reprezentować Polskę na Międzynarodowym Koncercie Galowym, który odbędzie się w Pałacu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Ulianowsku,
w Rosji w dniu 1 czerwca 2014 r.


Zwycięzcy Festiwalu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy Konkursu - dyplomy uczestnictwa.


anbe

Poprawiony: wtorek, 25 marca 2014 08:33
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 175 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS