Dzis jest 18.06.2024, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
Warsztaty ekologiczne w Zwierzu PDF Drukuj Email
piątek, 07 czerwca 2024 07:20

Światowy Dzień Ochrony Środowiska - „Warsztaty ekologiczne w Zwierzu”

5 czerwca 2024 r. młodzież Zespołu Szkół w Ropczycach włączyła się w obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska. To pierwszy etap realizacji zadania pn.: „Warsztaty ekologiczne w Zwierzu” w ramach naboru Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Program Warsztatów obejmował:

• prezentację, dotyczącą zagadnień ochrony zasobów wodnych, oczyszczania wody w stacjach uzdatniania oraz zasad działania oczyszczalni ścieków – w seminarium wzięli udział uczniowie klas: 2EK, 3EK, 3LG, 4LG, 3PW, 2PW, 1PS.
  • szkolny konkurs „Woda- życiodajna substancja”, w którym I miejsce zajął Patryk Cierpiał (kl. 3PR), II miejsce – Łukasz Opoń (kl. 3PR) oraz III miejsce – Sylwia Wójcik (kl. 2 EK).
  • zajęcia warsztatowe, dotyczące metod rozdzielania mieszanin.
    Uczniowie klasy 2EK w 3-4 osobowych grupach samodzielnie wykonywali przygotowane ćwiczenia laboratoryjne z zakresu biologii i chemii.

Celem zajęć było:

• rozwijanie zainteresowań ekologią,
  • kształtowanie nawyku pracy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa,
  • kształtowanie umiejętności projektowania oraz wykonywania eksperymentów,
  • kształtowanie umiejętności wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń,
  • doskonalenie umiejętności odczytywania tablic, wykresów, schematów.

Młodzież brała czynny udział w zajęciach i dla wielu z nich okazały się ciekawym sposobem zdobywania wiedzy.

tn_1
tn_10